מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #24271
  Linda
  משתתף

  ד"ר רון דבי שלום!

  אני בת 31, סובלת מ- 3 תסמונות: נוירופתיה סיבים דקים, אריטרומיללגיה וטריג'מינל נאורלגיה לא טיפוסי. אני עתידה לבצע בסוף החודש בוולפסון בדיקה גנטית לגנים SCN9a ו-SCN10a, שאלתי היא, במידה ואני נשאית לאחת מהמוטציות של הגנים הללו ואכן יש אצלי פגיעה בתעלות נתרן- מהו הטיפול המקובל כאן בארץ? על פי מה שקראתי בפאבמד ובאתרים של ביה"ח כמו מאיו קליניק הבנתי שהתרופה המקובלת היא Mexiletine אשר עובדת על אותן תעלות נתרן.
  שאלה נוספת- האם יצא לך לטפל בפציינטים כאן בארץ עם אריטרומיללגיה (כפות רגליים אדומות מאוד ובוערות)? אם כן, מהו הטיפול המקובל?

  תודה רבה!

  #24276
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  הטיפול המקובל הוא תרופות חוסמות תעלות נתרן. יש תרופות כמו טגרטול ולמיקטל שהן יותר זמינות בארץ. מקסילטן צריך להזמין במיוחד. עירויי לידוקאין במרפאת כאב גם יעילים, כי הלידוקאין גם חוסם את תעלות הנתרן בעצבים ההיקפים. יש חולים שהגיבו טו גם לקנאביס רפואי.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #24278
  Linda
  משתתף

  תודה רבה ד"ר על התשובה המהירה. אני מקבלת למיקטל לכאב הטריג'מינלי וזה אכן עוזר מאוד, אך לצערי "לא מזיז" לכאב של האריטרומיללגיה/נוירופתי בכפות רגליים. להבנתי – טגרטול, למיקטל ותרופות אנטיאפילפטיות אחרות פועלות על תעלות נתרן במנגנון אחר לעומת מקסיליטין? האם זה נכון? אני מודעת לכך שמקסיליטין עושה את אותה עבודה של לידוקאין אך הרבה יותר הגיוני לפציינט ממוצע אשרעובד משרה מלאה לקחת כדורים לעומת להגיע פעם בשבועיים לעירוי, האם נתקלת במקרים של מטופלים עם אריטרומיללגיה הנושאים את המוטציה NAV 1.7 אשר הוזמן בשבילם מקסיליטין על ידי טופס 29ג ? כשאתה מתכוון לקנאביס- ל-THC או CBD? כן הוגשה בקשה, אני מחכה לאישור של משרד הבריאות אך לדעתי זה לא "פיתרון" ריאלי לתפקוד ביומיום במיוחד למי שעובד עם אנשים, החומר משפיע מאוד על הקוגניציה ביום יום. תודה רבה לך ההתייחסות!

  #24279
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  כל תרופה פועלת במנגנון שונה. מקסילטין זו בהחלט אופציה שכדאי לנסות.
  תפני לרופא המטפל שלך, הוא יוכל לעזור לך בעניין הזמנת התרופה.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.