מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 21 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    חנה
    משתתף

האם יכולה להיגרם כתוצאה מנטילת כדורי שינה אמביאן 6.25 לטווח של שנים?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

לא.
    בברכה

חנה
    משתתף

תודה רבה על תשובתך.
    רציתי לשאול שאלה לגבי אחותי שלאחרונה חשה שריפה בכפות ידיים לעיתים עד מצב שממש לא יכולה להחזיק משהו ביד.
    שנה אחרונה היו לה בעיות בגב ובצואר …מן הסתם אולי פריצות דיסק..בבית חולים קיבלה זריקות מורפיום.
    כמו-כן כרגע יש לה דלקת גרון חריפה שרפאפן לא עזר וכעת לאחר משטח כנראה מדובר בסטרפטוקווס. האם ייתכן קשר בין הדברים? אני יודעת שזה חיידק אלים.. ייתכן חלילה שפוגע גם בעור?
    או שהגיוני יותר שמדובר בלחץ עצבי שמקרין לכפות?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    יכול להיות שיש קשר לפריצות הדיסק בצוואר, או סיבה אחרת. אם התופעה תימשך לאחר שתבריא מהדלקת כדאי שתיבדק על ידי נוירולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

חנה
    משתתף

שוב תודה על תשובתך.
    האם נוירופתיה זו שאני חווה בכפות רגליים עשויה להחמיר בעקבות שינויי מזג אוויר ו/או גם בעקבות מאמץ גופני ( אני מתעמלת בחדר כושר על אופניים והליכון וגם שוחה כמעט כל יום)

קבעתי אליך תור לספטמבר. האם להביא איתי מעבר ל EMG בדיקות דם והיסטוריה רפואית משהו נוסף?

אני רוצה להבין ממה נובעת נוירופתיה זו והאם אפשר לרפא אותה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה
    שלום
    שינויי מזג אוויר ומאמץ גופני יכולים להחמיר את הסימפטומים של נוירופתיה. הסיבות לנוירופתיה רבות, עדיין בחלק לא מבוטל של המקרים לא מוצאים סיבה, וככל הנראה מדובר בגורמים גנטיים.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

חנה
    משתתף

שוב תודה על תשובתך.

בהקשר להחמרת נוירופתיה וסיבותי לה –
    שבועיים אחרונים אני מרגישה בעירה וחולשה ברגל והנימול והקפיצות הועצמו פי כמה.
    אני חיה עם הנוירופתיה הזו כבר שנים אך לאחרונה היא גוברת ומתחילה להיות מאוד עוצמתית.
    לרוב התחושות הללו בכפות הרגליים גוברות ומקצינות כאשר יש לי התקף של כאבי גב בעקבות בלטי הדיסק.. כעת אני לא בטוחה בקשר הישיר הזה במאה אחוז.

האם החמרה כזו למשל יכולה לדעוך ולסגת מעט אחורה ( לאותו מצב אבל עוצמתי פחות)
    כשישתנה מזג האוויר? ואולי אם אתעמל פחות?
    או שפשוט מדובר בגזירת גורל?

והאם כל סוגי המאמץ הגופני עלולים להחמיר נוירופתיה? גם שחייה? אני שוחה גב כ40 דקות רצוף מספר פעמים בשבוע.

חנה
    משתתף

שוב תודה על תשובתך.

בהקשר להחמרת נוירופתיה וסיבותי לה –
    שבועיים אחרונים אני מרגישה בעירה וחולשה ברגל והנימול והקפיצות הועצמו פי כמה.
    אני חיה עם הנוירופתיה הזו כבר שנים אך לאחרונה היא גוברת ומתחילה להיות מאוד עוצמתית.
    לרוב התחושות הללו בכפות הרגליים גוברות ומקצינות כאשר יש לי התקף של כאבי גב בעקבות בלטי הדיסק.. כעת אני לא בטוחה בקשר הישיר הזה במאה אחוז.

האם החמרה כזו למשל יכולה לדעוך ולסגת מעט אחורה ( לאותו מצב אבל עוצמתי פחות)
    כשישתנה מזג האוויר? ואולי אם אתעמל פחות?
    או שפשוט מדובר בגזירת גורל?

והאם כל סוגי המאמץ הגופני עלולים להחמיר נוירופתיה? גם שחייה? אני שוחה גב כ40 דקות רצוף מספר פעמים בשבוע.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

ההחמרה כמובן יכולה לסגת אחורה. תראי בעצמך מה מקל עליך.
    בברכה

חנה
    משתתף

האם סטרס ולחץ נפשי עלולים לגרום גם להחמרה בסימפטומים של נוירופתיה?
    והאם זה בלתי הפיך?
    נוירופתיה יכולה גם לדעוך קצת אחורה או שתמיד רק מורע קדימה?
    ישנם דרכים להוביל לנסיגה? ( מעבר לטיפול תרופתי שיימסך מסרים עצביים)?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

הכל יכול להיות, תלוי מה הנוירופתיה ומה הסיבה. סטרס לא גורם לנזק קבוע, רק להחמרה זמנית בסימפטומים.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

דן
    משתתף

האם פריצת דיסק L4 L5 יכולים לגרום לנורופתיה בכפות הרגלים,
    האם לניתוח בכפות הרגלים גם יש השפעה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    פריצת דיסק יכולה לגרום ללחץ על שורשי העצבים היוצאים מחוט השדרה לרגליים, ואז ניתוח בגב במקרים מסויימים יכול לעזור. אך זה לא נוירופתיה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

חנה
    משתתף

קבעתי תור למרפאה שלך.
    האם ישנה דרך בה ניתן לאבחן בוודאת ממה נגרמת נוירופתיה על מנת להתאים טיפול מתאים?
    ברצוני לשאול שוב לגבי אלטרולט. האם אינה גורמת להצטברות נוזלים ו/ או השמנה? ועד כמה היא יעילה?
    האם קנאביס רפואי יעיל/עדיף לטיפול בבעיה הזו?

חנה
    משתתף

בעתי תור למרפאה שלך.
    האם ישנה דרך בה ניתן לאבחן בוודאת ממה נגרמת נוירופתיה על מנת להתאים טיפול מתאים?
    ברצוני לשאול שוב לגבי אלטרולט. האם אינה גורמת להצטברות נוזלים ו/ או השמנה? ועד כמה היא יעילה?
    האם קנאביס רפואי יעיל/עדיף לטיפול בבעיה הזו?

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 21 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.