מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    גל ווינר
    משתתף

שלום ד"ר דבי,

אני בן 24 וידוע כסובל IDDM סוג 2 משנת 2008.

לפני כשנה בערך נוירולוג ששלח אותי לבדיקת EMG עקב ממצא של היפואסטזיה בצורה לא ברורה.

בבדיקת EMG עלה ממצא של " סימנים פיזיולוגים של פולינוירופתיה מוטורית אקסונלית סנסורית ודיאמנלטיבית בצורה של כפפות וגרביים ".

לאחרונה הכאב הפך ללא ניסבל בצורה ניכרת מה גם שהתרופות שניסיתי לקבל בעבר הן אלטרולט וסימבלתה אשר גרמו לי לבעיות כלליות ולכן נתנו לי גאבאפנטין עקב תופעות לוואי הוחלף לליריקה אך ללא הטבה ראשית מה הפירוש של התיאור בבדיקה כי הרופא שלי לא ממש הסביר ושנית האם יש פתרון לבעיה זו ללא תופעות לוואי (אציין גם שאני מאוד חושש מהמחלה הזו) ? תודה מראש

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה סוכרתית

שלום

נוירופתיה סוכרתית היא אחד הסיבוכים השכיחים בסוכרת. מדובר למעשה בפגיעה בעצבים ההיקפיים, בעיקר בעצבי הגפיים. לרוב הפגיעה היא בעצבים המרוחקים כלומר בכפות הרגליים והידיים ומכאן המונח של "כפפות וגרביים". חשוב כמובן לאפיין את הנוירופתיה ואת סוגה, ולוודא שאכן זו נוירופתיה סוכרתית שגרתית. ברוב המקרים הפגיעה היא תחושתית, ובמידה והסוכרת מאוזנת יחסית נדיר שמתפתחת חולשת שרירים. באחוז קטן מהמקרים של נוירופתיה סוכרתית הנוירופתיה יכולה להיות שונה , אך בדיקת נוירולוגית ובדיקת EMG אמורות לכוון לאבחנה.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.