מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

אני חולת סכרת 48 שנה ובשנים האחרונות התחילו בעיות. מומחית סכרת אמרה שמה שהיה לי לפני שנתיים לא היה מנוירופתיה סכרתית. התחלתי לקחת ויטמין B ואחרי איזה זמן הכאבים הקשים מאד שאז התלוננתי עליהם בכפות הרגליים נעלמו. נכון להיום יש לי צריבות שמעירות אותי בלילה בעיקר בשתי כפות הידיים. האם יש לכם ניסיון כלשהו המונע את תחושת הצריבות כמו: המרצת זרם הדם לפני השינה, מזרון קשה לעומת מזרון רך יותר? במשך היום אין לי כמעט צריבות. האם מישהו שמע על היעלמות הסימפטומים עקב תוסף תזונה כלשהו, פעילות ספורטיבית כלשהי?
    תחילת הצריבות הופיעו אצלי לאחר לידת ביתי לפני 18 שנה, ובעיקר במהלך המחזור החודשי. הייתי פעילה מאד במשך כל השנים וכעת שאני פחות פעילה תופעה זו קיימת ומאד מדאיגה אותי.

רינה
    מנהל בפורום

שלום ארנה

אני רק מזכירה שאיני רופאה ולכן אני יכולה לדבר רק מניסיוני ומה ששמעתי מאחרים. ידוע כי ויטמין B12 חיוני לפעילות תקינה של מערכת העצבים. כדאי ומומלץ לבצע בדיקת דם כדי לקבוע מה הערך שלו בדם, אבל גם אז זה לא ממש אומר האם הוא נספג ביעילות. לאחר קביעת ערך של ויטמין זה – הייתי ממליצה לקחת אותו, כמובן בהתיעצות עם רופא.
    האם הסכרת שלך מאוזנת? האם בדקת ויטמין D לאחרונה? יש מידע שגם חסר בויטמין זה יכול לגרום לכאבים.
    לגבי פעילות גופנית – חשוב מאד לשמור על זרימת דם תקינה אשר מזינה את העצבים. לכן מומלץ לעשות פעילות גופנית או כל פעילות אשר מזרימה את הדם. לי למשל מאד עוזרים עיסויים ורפלקסולוגיה.

האם את לוקחת תרופות? איזה? חלקן עשויות לגרום למיחושים מהסוג שאת מתארת.

הרבה בריאות

רינה

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.