מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אבי
    משתתף

שלום רב.
    מאז פנייתי לפני כמה ימים לפורום חלה אצלי הרעה מסוימת,אז החלטתי לערוך שוב את ההודעה שלי.

שלום רב.
    אני גבר בן 47 שסובל מנוירופתיה בכפות הרגלים ובכפות הידיים עקב טיפולים כימותרפיים שקיבלתי עקב מחלת הסרטן.
    כחודש לאחר סיום הטיפולים הכימותרפיים התחילה הנוירופתיה להופיע בכפות הרגליים ולאחר שבועיים נוספים הופיעה הנוירופתיה גם בכפות הידיים.
    הנוירופתיה מתאפיינת אצלי בתחושות של נמלולים,דקירות,חוסר תחושה וכו….ומן הסתם,זה מאוד מטריד אותי וגם לא מאפשר לי לחזור למקום עבודתי.
    אני גם מטופל בסימבלטה 60 מ"ג כבר מספר שנים עקב חרדות והבנתי שהסימבלטה אמורה לעזור בנושא הנ"ל-אבל לדאבוני במקרה שלי היא לא עוזרת(או שכן,אולי היה יכול להיות יותר גרוע,אלמלא לא הייתי מטופל בסימבלטה).
    מאז שכתבתי את השאלה הנ"ל חלה אצלי עוד בעיה.
    הייתי רגיל לעשות הליכות כל יום במשך חצי שעה כדי לחזק את המערכת החיסונית.
    מאז שהתחילה לי הנוירופתיה בכפות הרגליים והידיים התחלתי לחוש בכאבי שרירים ברגליים,כנראה בגלל שחסרים לי התחושות בכפות הרגליים ועקב כך מערכת השרירים ברגליים מתאמצת יותר.
    המשכתי ללכת בכל זאת עם הכאבים בתקווה שהשרירים ברגליים יתחזקו והכאבים יעלמו,אך במקום זאת הופיעו לי גם כאבים בקרסוליים ובמפרקים של הקרסוליים שמתחברים עם כפות הרגליים.
    עקב כך,הפסקתי עם ההליכות והכאבים בשרירי הרגליים עדיין כואבים אך פחות והכאבים במפרקי הקרסוליים עדיין כואבים.
    השרירים בידיים לא כואבים,כי אני לא עושה איתם כמעט שום פעולה לצערי הרב.
    אני כל היום יושב מנוון בבית,לא עובד(מחלים ממחלת הסרטן)לא עושה ספורט וזה פשוט מתסכל אותי.
    שאלותיי בבקשה:

1.אילו דרכים ישנם כדי להקל/לרפא את הסימפטומים מהם אני סובל?
    2.האם רפואה אלטרנטיבית,כמו למשל,רפלקסולוגיה,הומאופתיה ודיקור יכולים לעזור?
    3.במקרים כמו שלי,שהנוירופתיה ההיקפית נובעת מטיפולים כימותרפיים,האם היא יכולה להיעלם במשך הזמן,או שהיא "חתונה קתולית" לכל החיים?
    4.האם נעלי אפוסתרפיה יכולים לעזור לכאבי השרירים ברגליים ובמפרקי הקרסוליים?
    5.האם פיזותרפיה יכולה לעזור?

תודה מראש
    אבי

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום

נוירופתיה עקב כימותרפיה בד"כ משתפרת עם הזמן, זה יכול לקחת זמן אך זה המהלך ברוב המקרים, למעט כמובן מיעוט מהחולים. הטיפולים כוללים: טיפולים תרופתיים, רפואה משלימה (דיקור, רפלקסולוגיה). לגבי הומיאופתיה ונעלי אפוס לא ידוע לי שעוזר. פיזיותרפיה לא מרפאה את הנוירופתיה אך יכולה להקל.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.