מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מיקה
    משתתף

שלום,
    אני בת שישים. סובלת מסמפטומים של נוירופתיה פריפרית מזה כ7-8 חודשים. נישללו : סכרת, מחסור בויטמין B12 ודלקת כרונית. ונישלחתי לבדיקה של NCV+מחט. וכן לשקיעת דם ובדיקת נוגדנים למחלות אוטואימוניות, שעדיין לא היספקתי לבצע.
    שאלותי:
    1.מהי הבדיקה הזו ואיזו אינפורצמיה היא יכולה לתת על הבעיה? ובמה היא שונה מ EMG?
    2. הסמפטומים שלי התחילו בתעלה הקרפאלית עברו לנימולים ועקצוצים ברגליים בלילה , החמירו לנימולים ועקצוצים גם ביום ברגליים (בהונות וכריות) ובידיים (קצות האצבעות ) . וכיום יש הרדמויות בבהונות (מהאמצעית ומתפשט עד הזרת ובכריות כף הרגל) במשך כל היממה. בידיים חל שיפור והן מפריעות רק באופן ספורדי (לא אופיניות לCTS). הרגליים סובלות ממגוון תחושות כל שעות היממה (רגל ימין יותר משמאל). האם המהלך אופייני לנוירופתיה פריפרית? והאם המעבר מנימולים ועקצוצים להרדמויות מצביע על החמרה?
    3. אני מבינה שיש פגיעה בתאי העצב, האם זה הפיך?
    תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    הסימפטומים נשמעים מתאימים לנוירופתיה. לעיתים מוצאים את הסיבה ולעיתים לא, ואז המחשבה שמדובר בנטייה גנטית. בדיקת NCS היא למעשה חלק מבדיקת ה- EMG ובודקת את ההולכה של העצבים ההיקפיים. זו הבדיקה החשובה ביותר לאבחון נוירופתיה, אם כי יש גם לה את המגבלות שלה. לגבי הפיכות הפגיעה, תלוי מה הסיבה. לא תמיד הפגיעה הפיכה, אבל ברוב המקרים ההתקדמות איטית, ולמעשה גורמת יותר למטרד ולא לליקוי נוירולוגי משמעותי.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.