מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #21711
  הדסה
  משתתף

  שלום בחורה בת 35, , הסיפור שלי מתחיל מחודש אוגוסט סבלתי מכאבי צוואר, גב עליון וראש חזקים מאד, כל תנועה באזור זה היתה בלתי נסבלת והתנועה הייתה מוגבלת. מחודש אוקטובר (במקביל לכאבים שציינתי) התחיל נימול בלתי פוסק ברגל שמאל ולפני כחודש הצטרפו לחגיגה גם רגל ימין, שתי הידיים, הגב וחגורת הכתפיים. הייתי בטוחה שיש לי פריצת דיסק, אך בצילום MRI צווארי נמצא בסך הכל יישור חלקי של הלורדוזיס ושני בלטים קטנים ללא ממצאים משמעותיים שמעידים על לחץ עצבי. כמו כן בדיקות דם תקינות כולל B12 , סוכר ומדדי דלקת. בדיקות נוירולוגיות ידניות ע"י רופאים שונים נמצאים בכל פעם תקינים. הנימול בגפיים ובגב הם בלתי פוסקים, מופיעים גם זרמים, עקיצות, דקירות, רעידות, וברגל שמאל תחושה של לחץ אדיר (לא יכולה לשים מכנסיים צמודים או מגפיים זה גורם לי לכאבים איומים ולחץ חזק ברגל). האורתופד הגיש בקשה לMRI גב תחתון אך לצערי נדחתה ע"י הקופה. בנוסף הנוירולוג הפנה לבדיקת ביופסיית עור לסיבי עצב דקים. האם לדעתך עליי להתעקש עם הקופה על בדיקת MRI גב תחתון (לשלול חלילה גידול שיושב על העצב) ולבקש גם בדיקת MRI ראש??? אם הביופסייה תצביע על פגיעה בסיבים דקים איך מטפלים? איך מגלים את מקור הבעיה כי די נמאס לי שרוצים לטפל ולשכך רק את הסימטומים. תודה על העזרה!!

  #21718
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  בנוגע ל- MRI של הגב התחתון, תלוי בממצאים בבדיקה הנוירולוגית ואם החשד שהבעיה היא בגב התחתון. אם מדובר בהפרעה מפושטת, גם בידיים ובאיזורי גוף נרחבים, הבעיה לא מוסברת רק על ידי בעיה בגב התחתון. בקשר לנוירופתיה של הסיביבם הקטנים, לעיתים קרובות לא מוצאים סיבה לכך, ואז ככל הנראה מדובר בתכונה גנטית של העצבים, והטיפול יהיה מכוון לסימפטומים.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוריולוג

  #21719
  הדסה
  משתתף

  האם נוירופתיה של סיבים דקים יכולה להחמיר ולהתדרדר?? האם היא יכולה גם להיפסק או להחלים לבד או באמצעות תרופות?

  #21728
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  נוירופתיה של סיבים דקים

  שלום,

  הכל אפשרי. בכל אופן נוירופתיהב של סיבים דקים לא משנה את אופייה, במובן זה שהיא לא תערב את הסיבים המוטורים. יכולים להיות שינויים בהפרעת התחושה לכאן ולכאן.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.