מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26612
  דניאל
  משתתף

  האם בדיקה גופנית אצל נוירלוג יכולה לשלול גם נוירופתיה של סיבים דקים? נבדקתי עקב צריבות באות והולכות בכפות הרגלים שנמשכות כמה חודשים כבר והאבחנה הייתה שהכול תקין נוירולוגית. האם בדיקת נוירולוג הייתה מעלה חשד גם לנוירופתיה של סיבים דקים? האם העובדה שהצריבות נמשכות כבר חודשים לא מעוררת דאגה?

  #26613
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  שאלה טובה, מאחר שנוירופתיה של הסיבים הקטנים היא מונח כללי שמכיל בתוכו הפרעות רבות בתפקוד סיבי העצב בעלי הקוטר הקטן. בחלק מהמקרים מדובר בנזק לעצבים (למשל בסוכרת, מחלות דלקתיות מסויימות וכו') ואז למעשה מדובר בנוירופתיה לכל דבר ועניין, ואמורים להיות סימנים בבדיקה הנוירולוגית. בחלק אחר של המקרים אין מדובר בהרס של העצבים אלא בפעילות יתר שלהם. במקרים אלה לרוב לא מוצאים סיבה, אם כי יש עדויות די מוצקות שמדובר בגורם גנטי, דהיינו נטייה כזו או אחרת של העצבים. במקרים אלה הבדיקה הנוירולוגית תהיה תקינה, וכך גם בדיקת הולכה עצבית, והטיפול (שיכול להיות תרופתי, אלטרניטיבי או אחר) מכוון להקלת הסימפטומים בלבד.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #26614
  דניאל
  משתתף

  תודה רבה על תשובתך, כלומר אם הבדיקה במרפאה של הנוירולוג הייתה תקינה לגמרי אפשר להיות רגועים שאין לי הרס בלתי הפיך של עצבים? האם פעילות היתר של העצבים ללא הרס שלהם זה דבר שיכול לעבור מתישהו?

  המצב נמשך כבר כמה חודשים מאז הבדיקה שאבחנה את מצבי כתקין האם זה לא מעורר דאגה? האם כדאי לפנות שוב לנוירולוג שאבחן אותי..?

  #26621
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  כדאי שתהיה בביקורת אצל הנוירולוג. זה שהבדיקה תקינה זה אומר שאין עדות קלינית לנזק או הרס של העצבים, וזה כמובן טוב. אם הסימפטומים מפריעים לך קיימים טיפולים לכך, תתייעץ בעניין עם הנוירולוג.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.