מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלמוני
    אורח

קיבלתי כדורי elatrolet לכאבים תוצאה של הנוירופתיה.
    מסתבר שהם עלולים להשמין בשעה שאני נלחמת בהשמנה. (בעזרת רדוקטיל)

האם זה הפתרון?

רינה
    מנהל בפורום

יעל שלום

נראה לי שזו שאלה שיש להפנות לפורום נוירולוגיה בניהולו של דר' דבי. לי אין מושג קלוש בתרופות …. תשלחי לו שוב את השאלה.

במידה ואת מעוניינת – את יכולה לשתף אותנו בהתמודדות שלך עם הנוירופתיה.

הרבה בריאות

רינה

אלמוני
    אורח

למען האמת טרם הובחנתי באופן רשמי כחולת נוירופתיה.
    בדיקת E.M.G הראתה שיש בעיות נוירולוגיות, נוירולוג הפנה אותי לטיפול פיסיוטרפי – חשמל בכפות הרגלים, לדבריו "יקח זמן" עד להגדרת הבעיה. בשיחה מקרית עם רופאת המשפחה אשר שמעה ממני על הסבל שלי כמו הרדמות כפות הרגלים שריפה, צריבה נימול וכאבים לא מוגדרים מבחינתי בכפות הרגלים העלתה הרופאה את המונח "נוירופתיה" . לתדהמתי בכתבה של ד"ר רון דבי כל התופעות שצויינו אני סובלת מהן כמו גם דריכה על כפות הרגלים שחשים כיאלו דורכים על אבנים וסיכות.
    כיצד מזרזים את הגדרת מצבי מה עוד שטיפול החשמל בכפות הרגלים עזר לשבועיים ולאחרונה אני חשה שהתופעות חוזרות.

תודה יעל

רינה
    מנהל בפורום

יעל שלום
    אני מתמודדת עם התחושות שתיארת כבר למעלה מ – 4 שנים. לקח המון זמן לרופאים להגדיר שזו נוירופתיה. כי מה שהם מחפשים בדר"כ זה את הסיבות. האם שלחו אותך לברור מקיף? – בדיקות דם לאיתור סכרת סמויה? אנמיה? מחלות אוטאימוניות? בעיות בבלוטת התריס? חסר בויטמינים כמו למשל B12, B1, B6? תרופות מסוימות יכולות לגרום לתופעה הנ"ל. האם קבלת חיסון לשפעת? האם קבלת איזו תרופה חדשה לאחרונה?
    בת כמה את? כמה זמן את מרגישה את התחושות הנ"ל?
    חשוב לבצע בירור מקיף – כי ברגע שמוצאים את הסיבה לנוירופתיה – יש מקום לטפל.
    אצלי למשל – לא מצאו את הסיבה עד עתה. ככל הנראה חשיפה לרעלים.
    חשוב למצוא נוירולוג שתחום המומחיות שלו היא מערכת העצבים ההקפית לצורך הגדרה מהירה של המצב.
    הרבה בריאות
    רינה

אלמוני
    אורח

רינה,מודה לך על התיחסותך.

אנסה להפנות את תשומת ליבה של רופאת המשפחה שלי לבדיקות שהעלית.

צריבה בגב הקרסול אני סובלת לפחות 5 שנים.כל נגיעה של שולי המכנסים היא "עונש", דקירות בבהונות הרגלים נימול,תחושה כאילו הבהונות עומדות להיתלש מכפות הרגלים עד למקרה האחרון שכפות הרגלים נרדמו לי לחלוטין בשעת נהיגה.
    ייחסתי את הכל לבעיות אורטופדיות שיש לי אולם האורטופד שלל וייחס זאת לנוירולוגיה.
    אם הבנתי נכון מהכתבה יכולה להיות נוירופטיה כתוצאה מלחצים שונים (אורטופדיים).
    בקשר לסוכר,עד לאחרונה לא היתה לי בעיית סוכר, אולם לפני שבועיים להפתעתי, חל שינוי אומנם עדיין לא סכרתית אך הבדיקות היו גבוליות.

תודה לך יעל

רינה
    מנהל בפורום

יעל שלום
    ראשית – מגיע לאורטופד שלך צל"ש. לא הרבה רופאים, לפחות עד לפני 4 שנים, ידעו לקשר תחושות כמו שתיארת לנוירופתיה. אני אישית עברתי מסכת ארוכה ומתישה של רופאים ופסיכולוג שקבעו שהכל בראש שלי – עד שהגעתי לנוירולוג הנכון שאבחן את הבעיה וקבע שמדובר בנוירופתיה.
    ממה שקראתי – לעיתים נוירופתיה היא סימן ראשון לסכרת. מצבי טרום סכרת יכולים לצערינו גם לגרום לנוירופתיה.
    גם לחץ ממושך על סיבי העצב יכול לגרום לפגיעה בעצבים אשר תתבטא כמו נוירופתיה.
    אם התופעה סימטרית – יותר סביר להניח שמדובר בפגיעה מערכתית. האם הפגיעה אצלך היא רק בצד אחד?
    בכל אופן, כדאי לחכות לתוצאות בדיקות הדם שתבצעי (ממה שהבנתי – כבר עשית בדיקות דם מסוימות, לא? איך עלית על הסוכר הגבולי? האם עשית גם העמסת סוכר?).
    הרבה בריאות
    רינה

אלמוני
    אורח

הי רינה

שאלת לגילי, חגגתי לא מזמן את העשור השישי 60.
    קבעתי תור אצל הנוירולוג שלי, התור נקבע לסוף החודש.
    בכוונתי לבקש מרופאת המשפחה את בדיקת העמסת סוכר. B12 מצוין, תוצאות בדיקת בלוטת התריס אצלי תמיד נמוכה מאד מגרדת את הקו השמאלי. לצערי בעבר ניסיתי להתעקש אצל הרופאה הקודמת למה התוצאה נמוכה מאד, נעניתי שהיא בתחום הנורמה וזהו. אילו בדיקות נוספות צריך לבקש מנסיונך?

באשר לסימטריות בצילום EMG נתקבלה תוצאה של פגיעה עצבית בשתי כפות הרגלים אם כי רגל ימין הפגיעה חזקה יותר

תודה יעל

רינה
    מנהל בפורום

שלום יעל
    במסגרת הבירורים שלי אני עברתי גם סדרה של בדיקות שאמורות לבדוק האם יש איזו מחלה אוטואימונית ברקע. אני לא ממש זוכרת את שמות כל הבדיקות.
    האם הנוירולוג שלך מומחה בתחום העצבים הפריפריים? זו התמחות מיוחדת ולא כל נוירולוג מתמצא בכל הדקויות. בכל מקרה – נראה לי שאת בדיקות הדם כדאי לבקש מהנוירוג כי הוא עם ראיה רחבה יותר על נוירופתיות.

מה שחשוב הוא – לאכול נכון, מנוחה ושלווה.

הרבה בריאות

רינה

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.