מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שרה
    משתתף

אני בת 46, לפני 8 חודשים התעוררתי בבוקר עם אגודל רדום והתחושה התפוגגה רק אחרי חודשיים. היה חשד לתסמונת התעלה הקרפלית אבל תוך זמן קצר התחלתי להרגיש עיקצוצים וזרמים -בתחילה ברגל ואח"כ בשתי הרגליים ובשתי הידיים. ובבפנים תחושה כאילו העור מתוח לי או יבש לי (אע"פ שהוא לא יבש). כמו כן לפעמים תחושה שהעור רגיש למגע של המיכנס למשל. ותחושה של מעין לחץ בשוק אחת הרגליים. התחלתי ברור שכלל אי אם ג'י – תקין, סי טי עמ"ש צווארי – תקין, סי טי מוח – תקין, בדיקה נוירולוגית תקינה, בדיקות דם כולל בי 12 תקין.
    המצב סטטי כבר 8 חודשים.
    הנוירולוג בתה"ש אמר שאי אפשר לקבוע חד משמעית שזו נוירופתיה מכיוון שהאי אם ג'י תקין.
    הוא לא יודע מה בדיוק להגיד לי. האמת שעוד מלפני כן הייתי במצב של סטרס ואני מניחה שזה השפיע, אבל בכל מקרה קיימים סימפטומים נוירולוגים.
    האם יתכן שזו נוירופתיה אשר לא ניתנת למדידה ע"י מיכשור?
    ואם כן מה ניתן לעשות מלבד שיפור התזונה, האם יש תרופה שעוזרת?
    אני לוקחת מירו ובשעת לחץ לוקחת לוריוון שבאורח פלא מפחית את העיקצוצים שאני חשה.
    בתודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום

לא תמיד ניתן לאבחן נוירופתיה בבדיקות ה- EMG. לעיתים הפגיעה היא בסיבי העצב הדקים אשר לא ניתנים להערכה בבדיקות ההולכה העצבית. אין ספק שמתח נפשי לכשעצמו אמור להחמיר את הסימפטומים. בכל אופן במידה וקיים חשד לנוירופתיה יש לערוך את הבירור המעבדתי, ואני מניח שהנוירולוג שלך עשה זאת. בחלק מהמקרים הבירור תקין, ואז הטיפול מכוון לסימפטומים.

בברכה

ד"ר רון דבי

שרה
    משתתף

ד"ר בהמשך לתשובתך, כיוון שאני מוטרדת מהתופעות וכל יום אני חשה עיקצוצים במקומות שונים, דיגדוגים, וברגל שבה התחילה התופעה אני חשה מעט לחץ מסויים, אני לוקחת לעיתים חצי כדור של לוריוון שמפחית את התופעות. אני לוקחת באופן קבוע כדור מירו 30 מ"ג ביום להרגעת המערכת… כיוון שאני חוששת להתמכר ללוריוון אני ממעטת לקחת אותו אע"פ שזה ממש עוזר לי. האם לוריוון יכול להפחית תופעות נוירולוגיות כאלה? על מה זה מראה שהלוריוון מפחית את התופעות? (האם זה מראה שהכל נובע מסטרס?)
    מודה מאוד

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום,

בהחלט תתכן נוירופתיה שלא תודגם בבדיקת ה- EMG. בדיקת EMG בודקת למעשה רק את סיבי העצב העבים אך לא את הסיבים הדקים, כך שישנם מקרים של מעורבות הסיבים הדקים, שלא יבואו לביטוי ב- EMG. לעיתים כשמדובר במעורבות כללית , דהיינו של חלקי גוף נרחבים, ובהופעה חדה יחסית, הסימפטומים עשויים לעבור עם הזמן. ישנן תרופות שונות לטיפול בסימפטומים הנוירופתיים, אך יש להתייעץ עם נוירולוג בקשר לכך.

כל טוב

ד"ר רון דבי

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

הלורבין טוב להורדת מתח ולהרגעה, הוא לא עובד ישירות על הסימפטומים הנוירופתיים. רצוי לא לקחת באופן קבוע, בגלל האפשרות של התמכרות.

בברכה

ד"ר דבי

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.