מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מארק
    משתתף

דר רון דבי שלום!

שמי מארק ואני בן 27.

בשנתיים האחרונות אני סובל מכאבים לאורך צד שמאל שמקרינים לשכמה,כתף ולפעמים גם ליד.
    הכאבים מחריפים מאוד ונעשים פשוט בלתי נסבלים אחריי פעולות כמו שחייה או שכיבות שמיכה.
    עשיתי את כל הבדיקות האפשריות MRI צוואר ,MRI כתף בדיקות אולטרסאונד ועוד… הממצא היחידי שמצאו הוא בבדיקת EMG והוא לחץ עצבי שמגיע מכיוון הצוואר , אך כאמור בדיקת הMRI הצוארית תקינה. לאחר עוד בדיקת EMG נמצא שהעצב האקסלרי לא מתפקד טוב וזה כנראה מקור הבעיה. הנוירולוג שבדק אותי אמר לי שאין מה לעשות וכנראה שהעצב עבר טראומה מסויימת ולא השתקם. עשיתי כבר את כל סוגי הפיזוטרפיה ואני פשוט מיואש מהכאבים.
    הוספתי את בדיקת ה EMG האחרונה.

אם תוכל בבקשה לתת לי עצה מה לעשות.
    תודה רבה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

מארק שלום

ככל הנראה מדובר בלחץ מקומי על עצב, בין אם בצוואר או במקום אחר. לא מדובר במצב של נוירופתיה מפושטת אלא בעיה מקומית, לכן גם הפתרון צריך להיות בכיוון זה. מציע שתפנה למרפאת כאב, ואולי יוכלו לעזר לך על ידי הזרקות מקומיות. כמובן שאתה יכול לנסות במקביל תרופות נגד כאבים ממקור עצבי, יתכן מאוד שכבר הרופא נוירולוג שלך נתן לך.

בברכה

ד"ר רון דבי

מארק
    משתתף

ראשית ,תודה רבה על תשובתך!
    ברשותך, ארחיב מעט את שאלתי:

המצב נמשך כבר למעלה משנתיים, וכל שאר הבדיקות תקינות(MRI צוואר וגם MRI כתף), האם יש סכנה שבעת לקיחת כדורים נגד כאבים כמו ליריקה , אעשה פעולות שיכולות להחמיר את הלחץ בלי ידיעה?
    כמו כן,האם זה הגיוני שהמצב נמשך לאורך כל כך הרבה זמן, והאם במקרים כאלה צריך לשקול התערבות כירורגית?
    כבר הייתי פעמיים במרפאת כאב וברור שיש לחץ עצבי ,אך לא ברור המקור שלו, האם יכול להיות שהעצב בסוג של טראומה ולא מצליח להתאושש??

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

ככל הנראה מדובר בלחץ מתמשך. בנוגע להתערבות כירורגית, צריך קודם לראות מה נלחץ ואז להתערב. בנוגע לתרופות כמו ליריקה, הן בהחלט עשויות לעזור במקרים של כאב נוירופטי (כאב ממקור עצבי), לכך הן נועדו. תרופות אלה בשום מקרה לא אמורות להחמיר את הנזק העצבי אלה רק להקל על הכאבי הנוירופתי.

בברכה

ד"ר רון דבי

מארק
    משתתף

דר שלום

כוונתי הייתה , אם בזכות התרופות ארגיש פחות כאב, ואז הרחיב את הפעילות הפיזית , (כגון שחייה שכיום פשוט בלתי אפשרית בשבילי) ועל ידי כך אגרום עוד נזק.
    כמו כן, האם תוכל בבקשה להמליץ לי על עוד בדיקות רפואיות שאפשר לעבור בכדי לאתר את האזור בו מתבצע הלחץ.

תודה רבה!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום
    לא חושב שפעילות פיסית עקב הפחתת הכאב תחמיר את הנזק, יתכן גם מצב הפוך, שהפחתת הכאב וחידוש הפעילות הגופנית יעזרו לך.
    בנוגע לבדיקות, תתייעץ עם הרופאים שמטפלים בך, בעיקרון הבדיקות כוללות בדיקות הדמיה, בדיקת EMG וכמובן בדיקה נוירולוגית על ידי רופא.

כל טוב

ד"ר רון דבי

מארק
    משתתף

תודה רבה ד"ר!.

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.