מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    דליה
    משתתף

שלום ד"ר דבי,
    בשמונה החודשים האחרונים יש לי תחושה של נימול בגפיים, ידיים שורפות, ולפעמים גם רגליים שורפות, כאבים חזקים מאוד בידיים מתחת למרפקים עד קצות האצבעות וברגליים בייחוד מהברך ומטה. הכאב בעל אופי שורף/בוער, ומוחמר מאד בלילה. בשלושה החודשים האחרונים נוספה תופעה של הירדמות של כפות הידיים, שמעירה אותי מספר פעמים מהשינה מדי לילה, וגם נוספו זרמים לאורך הידיים והזרועות, וירידה בתחושה בכף רגל שמאל, ותחושה של חולשת שרירים ברגל שמאל.
    mri מוח היה תקין, וכן EMG של הידיים והרגליים.
    רמות ויטמינים b1, b12 ,תקינות.
    הועלתה השערה לנוירופתיה של הסיבים הקטנים, ובדיקת QST וכן ביופסיה של העור נמצאו תקינות. האם אפשר לאבחן נוירופתיה של הסיבים הקטנים בהתבסס על התמונה הקלינית בלבד, כשאין לכך תימוכין בבדיקות העזר?
    בתודה מראש.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום,

שאלה טובה מאוד. התשובה היא שלעיתים כל הבדיקות יכולות להיות תקינות ואכן מדובר בנוירופתיה של הסיבים הקטנים. לפעמים הבעיה היא לא הרס של העצבים אלא פעילות יתר שלהם מה שגורם למגוון סימפטומים תחושתיים, ואז במקרה כזה כל הבדיקות חוזרות תקינות, כי מה שהבדיקות מדגימות זה נזק לתאי העצב או ירידה במספרם. בדיקות תקינות בנוכחות הפרעות תחושה כמו נימול, תחושת שריפה , עקצוצים וכו' זה לא דבר מאוד נדיר.

בברכה

ד"ר רון דבי
    נוירולוג

פראדו
    משתתף

דליה שלום רב
    הסימפטומים שתארת זהים לשלי – חלק מהבדיקות שעברת
    גם אני עברתי
    האבחנה הסופית- לעת עתה גם זהה
    יש לי מספר שאלות שלא נותנות לי מנוח ורציתי לשאול אותך מספר שאלות קצר
    האם ישנה אפשרות להתקשר אלייך?
    או שאת תתקשרי אלי?- 0522719924