מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    תומר
    משתתף

שלום דר

בעשרת הימים האחרונים התחלתי להרגיש תחושה של שריפה בעור . התחושה מתחזקת בשעות הערב וחלשה יותר בשעות הבוקר . האזורים המושפעים הם בעיקר הרגליים הידיים ולעיתים רחוקות יותר החלק העליון והאמצעי של הגב וצד ימין בפנים . יש לציין שאין לי את התחושות הנ"ל בכפות הרגליים או כפות הידיים.
    יש לי מס' שאלות:
    1. האם כאבים אלו מאפיינים נוירופתיה ? שכן הבנתי שהכאב בדרך כלל מתחיל מקצה הגפיים
    2. האם יש טעם לעשות בדיקות בשלב כל כך מוקדם ? האם הבדיקות מגלות בשלבים התחלתיים ?
    3. אני 5 חודשים לאחר תאונת דרכים . האם נוירופתיה יכולה לנבוע מטראומה ,ואם כן האם זה הפיך?
    4. מה יכול לרמוז התפשטות כאב מהרגליים (התחיל בשוק) לידיים ולגב תוך ימים ספורים בלבד? האם זה מאפיין מצב דלקתי של העצבים ?
    5. האם אי סדירות בעורק הורטברלי יכול לגרום לתסמינים הנ"ל ? (היתה לי פגיעת צוואר בתאונה ללא מעורבות עצבית)
    6. בבדיקת דם אחרונה שעשיתי B12 עמד על 368 . האם זה ערך תקין או יכול לגרום לתופעות הנ"ל ?

מצטער על ריבוי השאלות
    אודה לתשובתך

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום

תחושת שריפה היא סימפטום עצבי, זה עדין לא אומר שזה נוירופתיה. נוירופתיה בד"כ מתחילה בחלקים המרוחקים, דהיינו כפות הרגליים והידיים, אך יש גם יוצאי דופן. רמת 12B שלך תקינה, וזה גם לא נראה קשור להיצרות העורקית, לא סביר ששיך לטראומה. במידה והסימפטומים ימשיכו כדאי שתבדק על ידי נוירולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.