מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלן
    משתתף

בן 50. נמצא אצלי רדיקולופטיה מעמוד שדרה ויש לי גם סימפטומים ברורים של נורופתיה מזה כמה חודשים,אם כי מכשיר EMG לא מצא נורפתיה מהעצבים הגדולים ,וגם לא מסוגל טכנית לראות נורופתיה של עצבים SMALL.
    ניקור מותני בעמוד שדרה לא העלה דבר.
    נאמר לי שהסימפטומים של עצבים קטנים הם כמו של הגדולים.

ליריקה שהתחלתי ליטול. מסיייע לי בשיעור 60% בעיותיי.

האמנם חוץ מביופסיה ורק בבי"ח וולפסון, ואבחנת המחלה באמצעות הביופסיה שהיא מעצבים קטנים- אין מה לעשות? האם הרפואה חסרת אונים מול נרופתיה? אני בגיהנום.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

נוירופתיה היא תחום רחב מאוד, והטיפול תלוי כמובן בסוג הנוירפתיה ובסיבה. בחלק לא מבוטל של המקרים ובפרט נוירופתיות של הסיבים הקטנים, הסיבה אינה ידועה. ההשערה היא שלפחות בחלק מהמקרים מדובר בנוירופתיה על רקע גנטי. אם הבירור תקין, והנוירופתיה נותרת מוגבלת לעצבים הקטנים, צפוי שהיא תישאר כזו גם בעתיד. במקרים כאלה הטיפול הוא תרופתי. קיימות תרופות שונות וניתן גם לשלב בניהן על מנת להשיג הפחתה של הכאב. התחלנו לאחרונה טיפול ניסיוני בבי"ח וולפסון על ידי גירוי חשמלי של העצבים במקרים בהם התרופות לא עוזרות. אם יש לך עניין, ותמצא מתאים מבחינת אופי הכאבים ומקומם, אוכל לעזור בעניין.

בברכה

ד"ר רון דבי

אלן
    משתתף

1..אצלי זה לא גנטי אלא לדעתי כנראה על רקע טראומה בעמוד השדרה או/ו נפשי-אפשרי הלא כן?

.2.אם כמה בדיקות יסודיות EMG לא גילו נורופתיה מעצבים הגדולים(והם אינם יכולים לבדוק את הקטנים)-האם יש טעם לערוך ביופסיה?!

היתכן (ומה הסבירות) ורק ע"י כך יגלו את מקור הבעיה?-למשל מערכת כלי דם וכו' שבדיקות דם לא יגלו?!
    3.בבקשה איך יוצרים קשר עם וולפסון הציבורי לקביעת תור דחוף להתייעצות,אבל דרך קופ"ח כללית
    תודה ובכבוד

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום

במידה וחושדים שהבעיה היא נוירופתיה ולא בעיה מרכזית, יש מקום לשקול ביופסית עור, זאת כמובן אם בדיקת EMG לא מגלה את הבעיה.
    לצורך קביעת תור בוולפסון תתקשר לזימון תורים בוולפסון. הטלפון של המרפאה הנוירולוגית בוולפסון הוא: 03- 5028787

כל טוב

ד"ר רון דבי

אלן
    משתתף

נאמר לי לי שגם בביופסיה -עור חותכים פיסת עור עם סכין עגולה (לא מחט) ואח"כ תופרים/מחברים לריפוי עם מדבקת תפר…ונשארת צלקת קטנה…

(לשאלתי נאמר לי שלהבדיל,ביופסית עצב לעומת זאת, פשוט עוד יותר עמוקה…)

1.האמנם?
    2.האם גם בביופסית עור כזו גם "מקריבים" עצבים?
    תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

ביופסית עור זו פרוצדורה הרבה יותר פשוטה, ולא מקריבים עצב. חןתכים חתיכת עור קטנה, בד"כ עם מחט חלולה בקוטר של 6 מ"מ, ובד"כ יש צורך בתפר אחד או שניים, נותרת צלקת קטנה.
    ביופסית עצב זה כבר סיפור אחר, כאן ממש חותכים את העצב, זה גם חתך עמוק.

בברכה

ד"ר דבי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.