מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #19673
    ציפי
    משתתף

    ד"ר רון דבי היקר,

    לאחר לקיחת סטטינים נגרם לי נזק בשרירים , חולשה נוראית. ck 859 לפני שבוע הפסקתי את הכדור ועדיין אין הטבה. אין אוכל לדעת באם הנזק הוא הפיך או שמא בלתי הפיך?
    הרופא טוען שלוקח 10 ימים עד שהגוף מתנקה ונתן לי לעשות בדיקות חוזרות בעוד שבועיים.
    מה היה וזה הפיך האם יש טיפול?
    אשמח לתשובתך

    #19679
    דר רון דבי
    מנהל בפורום

    מיופתיה עקב סטטינים

    שלום

    במידה ומדובר אכן בנזק לשרירים עקב שימוש בסטטינים, מצב הקרוי מיופתיה הנגרמת עקב סטטינים, יש כמובן להפסיק את הטיפול בסטטינים. השיפור המצב השרירים אורך זמן, בד"כ חודשיים – שלושה חודשים ולעיתים אף יותר, ולכן יש להמתין ולראות. אם לאחר מספר חודשים לא יהיה שיפור, אז צריך יהיה לחשוב על סיבה אחרת לבעית השרירים.
    בברכה

    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.