מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מיכאל
    משתתף

בשנת 2000 נפגעתי בגב כתוצאה מנפילה מגובה על רגל שמאל.
    בסי טי משנת 2000 :בלט דיסק אחורי גדול l-5 s-1 גורם ללחץ על החלק במרכזי של השק הדוראלי.
    באי אמ גי משנת 2002 רושם של נזק שורשי l-4 l-5 s-1.
    כתוצאה מהפגיעה החלו ישר בעיות אורולוגיות של דחיפות ותכיפות ואבדן שליטה על השתן (ללא כל עבר רפואי כלשהו אורולוגי -גילי 42 )
    בארודימיקה +ציסצוסקופיה וציסטוגרפיה שנערכו נקבע כי יש לי hyper active bladder הקשור בהתכווצות בלתי רצונית של הסוגר החיצון bladder sphincter disinergia
    בבדיקת אי אמ גי שנערכה לי כעת לא נמצאו הממצאים שנמצאו בבדיקה הראשונה של נזק שורשי כלשהו ( יחד עם זאת בבדיקה אורדינמית וציצסטוסקופיה וציסקוגרפיה שנערכו לי שוב נותרה אותה האבחנה הקודמת )
    כמו כן גם בדיקת סי טי נוספת משנת 2006 נותרה עם אותה אבחנה
    שאלתי היא: האם זה שלא ניתן לראות באי אמ גי כעת פגיעה שורשית
    אזי הנזק השורשי חלף כלא היה וללא הותרת כל סימן או נזק
    או היתכן כי הנזק השורשי שכבר נגרם לאורך זמן רב הינו נזק בלתי הפיך גם אם לא נראה באי אמ גי , (שהרי הבעיות האורולוגיות קיימות כאמור והחלו מייד לאחר הפגיעה וכאמור הבעיות העצביות של הספינקטר ובכלל )שממשיך לגרום לי לבעיות האורולוגיות .

אני מודה לך מראש על תשובתך

בברכת חג שמח מיכאל

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

לא תמיד קל לאבחן נזק שורשי בבדיקת EMG בפרט אם אין חולשה של השרירים. יתכן שמדובר היה בנזק שורשי קל שהשתפר, או פשוט בשוני בהתרשמות בין הבודקים השונים. הממצאים ב- EMG לא בהכרח חופפים לממצאים האורולוגים, כי מדובר במערכות שונות.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.