מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #15597
  אבי
  משתתף

  שלום רב.

  רציתי לברר לגבי אבי גבר בן 50, הסובל בתק' האחרונה מחולשות שרירים בידיים וברגליים, לטענתו מרגיש חולשה בידיים עד כדי אפש' אי אפש' לחיצה על כפתור, וכן לעיתים כאבי רגליים,אך למרות הכאב ממשיך לתפקד באופן רגיל לחלוטין.חשוב לציין כי מדובר בגבר שעובד באופן יומיומי במשך שנים רבות בעבודה פיסית, כמו כן חשוב לציין שהרגשת החולשה כבר הופיעה אצלו לפני מס' שנים -לאחר בדיקות רבות שנעשו ע"י מומחים שונים-לא התגלה דבר והדבר עבר מעצמו, כעת החלה להופיע חולשה זו שוב, בעיקר בידיים וברגליים, כאשר נעלמת לשבוע וחוזרת חלילהמדי פעם, ע"פ בדיקות הדם שנעשו לא נראה כי ישנה בעיה כלשהי והרופא טוען כי ישנה אפש' לדלקת בשרירים.
  הייתי מעוניין לדעת האם הפרטים(אומנם מאוד כללים) הללו יכולים להצביע על מחלה כלשהי, והאם הדבר מצריך בדיקת EMG? האם יש דרך נוספת לאבחן בעיות הקשורות לשרירים?

  #15610
  רינה
  מנהל בפורום

  השאלה הועברה לפורום נוירולוגיה. הנחתי שאת התשובה לשאלה יכול לתת דר' דבי.

  #15615
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  ניוון שרירים

  שלום

  סימפטומים של חולשת שרירים מצביעים כמובן על בעיה או בשרירים או בעצבים האחראים על השרירים או במקום אחר במערכת העצבים. בדרך כלל במחלות עצבים או שרירים התופעה אינה באה וחןלפת לסירוגין, אלא במספר מצומצם של מצבים. לדעתי, הצעד הראשון הוא שאביך צריך להיבדק על ידי נוירולוג שיתרשם מה מהות הבעיה.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.