מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #18127
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  ד"ר שלום
  אני בת 38, בד"כ בריאה, בשנה האחרונה מרגישה חולשה , כאילו אין לי כוח לעשות דברים. זה לא ממש שלא מסוגלת, אבל מרגישה מעין עייפות של השרירים. האם יכול להיות שמדובר באיזה סוג של ניוון שרירים. די מוטרדת מהמחשבה על ניוון שרירים .
  ודה.

  #18128
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  ניוון שרירים

  מיכל שלום

  ניוון שרירים זה מונח כללי של מגוון רב של מחלות הגורמות למעשה להרס של רקמת השריר ולחולשת שרירים. המונח ניוון שרירים כוונתו בד"כ למחלות ראשוניות של השרירים, אך למעשה גם מחלות של העצבים המוטורים, כמו למשל מחלת ALS עלולות לגרום למצב של ניוון שרירים. חשוב להדגיש, כי הסימפטום העיקרי של ניוון שרירים הוא חולשת שרירים, דהיינו קושי לבצע פעילות עם השרירים. תחושת חולשה כללית היא סימפטום לא ספציפי, ואינו מעיד על ניוון שרירים . בכל אופן לפי התיאור שלך לא סביר שאת סובל ממצב של ניוון שרירים. בכל מקרה מאחר שהדבר מטריד אותך מציע שתפני לרופא משפחה או רופא נוירולוג .

  בברכה וכל טוב

  ד"ר דבי

  #18139
  אדריאן
  משתתף

  היי …. המצב שלך אינו ניוון שרירים , כמו כן ALS אינה ניוון שרירים. חולשת השרירים יכול להצביע על מיופתיה קלה. השאלה היא אם מישהו מבני המשפחה שלך סובל או סבל מניוון שרירים ..אם כן הסיכוי שיש אפשרות למיופתיה גנטית, כפי שאמר דר דבי צריך לבדוק אצל נוירולוג…

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.