מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלמוני
    אורח

אני בת 39 ואם לארבע ילדים.
    לפני כארבע חודשים התחיל לי נימולות בכפות הרגליים. הנימולות התקדמה לאורך כל הרגליים. לפעמים בשני הרגליים ולפעמים לסרוגין. יש לי גם נימולות בידיים (לא רק בכפות הידיים)וזרמים בכל הגוף. כל הזמן קר לי ובשבועות האחרונים התחיל לי כאבים שונים פעם ביד פעם ברגל פעם בפרקי כף היד. בלי שום דפוס התנהגות קבוע.
    בדיקת ויטמין b12 יצאה תקינה.
    לפני חודש הלכתי לנוירולוג שאמר לי שהבדיקה הנוירולוגית תקינה ואם זה ימשיך נעשה ct בגלל קרינה אני לא רוצה לעשות ואני מרגישה שהוא לא התיחס אלי ברצינות. הלכתי לאורטופד (אולי זו בעית דיסק)והוא שלח אותי ל emg ומיפוי עצמות שעוד לא עשיתי. בימים האחרונים יש לי סחרחורות קלות או בעית שיווי משקל קלה. (לא נפילה).
    החומצה הפולית שלי היא בעל ערך גבוה. קראתי שזה יכול להעיד על חוסר בויטמין b12 האם זה נכון?
    אני נורא בלחץ מהעניין. מה קורה אצלי?
    (בדיקת עיניים היתה תקינה)

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

תחושת נימול או נמלול מעידה בד"כ על גירוי של העצבים. טווח הסיבות לכך גדול מאוד. העובדה שהבדיקה הנוירולוגית הייתה תקינה מעידה ככל הנראה שאין תהליך הרסני של העצבים. לעיתים הסימפטומים חולפים מעצמם. כדאי בכל אופן לבצע בדיקת EMG לצורך הערכת תקינות העצבים.

בברכה

ד"ר רון דבי

אלמוני
    אורח

בדיקת הemg ,תקינה. האם צריך להמשיך לחקור? יכול להיות שיש לי סימפטומים בלי שום מחלה נורולוגית? האם לבקש mri ראש?
    תודה

אלמוני
    אורח

האם נבדקה פעילות של בלוטת התריס?

אלמוני
    אורח

עשיתי את הבדיקה של tsh והתוצאה היא 2.39 האם יש לזה משמעות? האם יש בדיקות אחרות של בלוטת התריס?
    האם יכול להיות שיש לי בעיות ראומטיות?
    תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תלוי בהתרשמות של הנוריולוג. לצערי לא אוכל לתת לך הנחיות פרטניות לגבי הטיפול והאבחון ללא בדיקה ולימוד העניין.

בברכה
    ד"ר רון דבי

אלמוני
    אורח

תודה רבה על העזרה.

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.