מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    liora1977
    משתתף

ד"ר דבי שלום,
    לפני כחודשיים התחילו לי תחושות נימול, או יותר נכון עקצוצים בידיים וברגליים עם קצת חולשה. בבירור נוירולוג נאמר שאין סיבה לדאגה וסביר שזה נובע ממתח וחרדה. התחושות פסקו וחוזורות מדי פעם, לפעמים ביד ולפעמים ברגל.
    לפני מספר ימים התחיל לי כאב ראש , ששונה מאוד מכאבי ראש הרגילים שאני חווה ולא השתפר עם שמוש במשככי כאבים. לאחר יומיים הופנתי למיון, שם קיבלתי טיפול תרופתי וחשתי הקלה. עפי הסימפטומים ובדיקת הרופא הוחלט כי אין צורך בבדיקות נוספות (כגון CT).
    אני עדיין חווה תחושות של כאב קל שבא והולך, לחץ באזור המצח והעיניים, עקצוצים ברגל או ביד.
    אציין כי אני בת 38, בריאה בדכ ובטיפולי פוריות.

בברכה,
    ל.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    העובדה שהתלונות שלך באות וחולפות משמעותה שאין נזק עצבי קבוע. כמו כן, עברת בירור נוירולוגי ולא נמצאה בעיה, כך שאינני רואה סיבה לדאגה. תלונות תחושתיות כאלה או אחרות הן תופעה שכיחה, שאינה בהכרח מעידה על מחלה או בעיה נוירולוגית.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

liora1977
    משתתף

ד״ר תודה רבה על תשובתך
    בימים האחרונים התחושות הן בעיקר נימול/עקצוצים ברגל שמאל
    וכן מאין דקירות בשורש כף היד בזמן תנועה
    האם יש בכל זאת צורך בביצוע בדיקת emg
    בברכה
    ל.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תחושת נימול

שלום

אם לא בצעת עד כה בדיקת EMG אז כדי שתבצעי על מנת להעריך את העצבים ההיקפיים.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

עומר
    משתתף

היי דר רון דבי,
    שמי עומר ואני בן 26, במשך שנה חווה כאבי ראש ולחץ בכל בראש( רכות, מאחורי הראש), באופן יומיומי הראש מרגיש כבד, במאמץ ובעיקר בדיבור הכאב ראש מתעצם, משהו שמפריע המון לתקשורת עם אנשים ולאיכות החיים.
    בנוסף לכך ישנם נימלולים באיזור המצח, כמו סיכות קטנות. כאילו משהו נמתח ומתנתק שם.
    היייתי אצל המון נוירולוגים וכל אחד הביא לי כדורים וכלום לא עזר במשך השנה הזו, התחלתי לחשוב שזה משהו שקשור למערכת העצבים.
    אני חווה בנוסף בזמן האחרון קצת חולשה בשרירי הגוף, סוג של עקיצות מדי פעם במקומות רנדומליים וגם בעיות בריכוז.
    מה אני יכול לעשות? האם ממליץ לעשות emg , יכול לעזור? האם זה מסוכן?
    תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    EMG זו לא בדיקה מסוכנת בכלל. הבדיקה מעט לא נעימה, אך היא בטוחה.
    מאחר שנבדקת כבר על ידי הרבה נוירולוגים אז לא נראה שמדובר בבעיה נוירולוגית משמעותית, כי אם זה היה המצב היו כבר מאבחנים את הבעיה. כאבי ראש והרגשת עקצוצים יכולים להיות גם תוצאה מתח נפשי ואינם מעידים בהכרח על מחלה נוירולוגית. כאמור, בדיקת EMG מעריכה את תפקוד העצבים ההיקפיים.
    כל טוב

ד"ר רון דבי
    נוירולוג

עומר
    משתתף

אז אין צורך בEMG?
    כאבי הראש מופיעים כל הזמן, כל יום.
    מה פשר החולשות בשרירים, לא קשור למערכת העצבים?
    מה אפשר לעשות?
    תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    השאלה אם השרירים אכן חלשים או שמדובר בתחושת חולשה כללית. אם יש חולשת שרירים אמיתית, זה מצדיק בירור נוירולוגי. לכן תבדק על ידי נוירולוג שיתרשם. מעבר לזה אני לא יכול לעזור לך.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.