Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה נימול בידיים וברגליים לאחר טיפולים כימותרפיים

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #15985
    אלמוני
    אורח

    קיבלתי טיפול כימותרפי הכולל אוקסליפלטין וכדורי XELODA במשך 8 מחזורים. לאחר הטיפול האחרון נוצרה אצלי תחושת נימול / חוסר תחושה בידיים (מהמרפק עד קצות האצבעות) וברגליים (מהברך ועד האצבעות). מצב זה נמשך כבר כחודש ולא ניכר שיפור.
    רופא אונקולוג המטפל בי אמר כי התופעה נובעת מהצטברות החומרים הכימיים בגוף והתופעה תחלוף עם הזמן. אח"כ שמעתי כי יתכן ומדובר בנזק בלתי הפיך לעצבים.
    השאלה שלי האם יש אכן זה צפוי לעבור ומה ניתן לעשות על מנת לשפר את המצב ואת התפקוד שלי.
    תודה מראש.

    #15993
    דר רון דבי
    מנהל בפורום

    נימול בידיים וברגליים

    שלום

    התרופות הכימותירפיות עלולות לגרום לפגיעה בעצבים ההיקפיים מצב הקרוי נוירופתיה. לרוב המצב משתפר עם הפסקת התרופות, והעצבים מתאוששים, אך הדבר לוקח זמן. לעיתים כשהפגיעה העצבית קשה, יתכן נזק קבוע לעצבים. מאחר שבד"כ מדובר בהפרעות תחושה, כגון: נימול , תחושת שריפה , הירדמות וכו' – ניתן לטפל סימפטומטית נגד ההפרעות האלה.

    בברכה

    ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.