Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה נימול בידיים וברגליים

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #16601
    אלמוני
    אורח

    שלום,

    אני כ-3 חודשיםלאחר טיפול כימוטרפי בשל סרטן המעי הגס. בכימוטרפיה השתמשו בתרופה שגרמה לי לעיקצוצים בכפות הידיים ולאי סבילות לקור בכפות הידיים.
    כעת, שלושה חודשים אחרי, אני סובלת מעיקצוצים בעיקר בכפות הרגליים תחושה כאילו יש לי פלסטר באצבעות. אני חשה בזאת בעיקר בשכיבה, אך אם אני נוגעת בכפות הרגליים או ברגל עצמה יש תחושת נימול.כנ"לבכפות הידיים.
    ברצוני לדעת: האם תחושה זו תחלוף עם הזמן?
    האם עלי לגשת לנוירולוג?
    האם יש קשר בין הטיפול הכימוטרפי לבין התחושות או שאין קשר?
    האם ייתכן שמדובר בחוסר של ויטמין מסויים(אולי בי)מה עליי לעשות?
    בתודה.

    #16608
    דר רון דבי
    מנהל בפורום

    תחושת נימול

    שלום

    סביר להניח שמדובר בתופעת לוואי של הטיפול הכימותרפי. טיפולים כימותירפים עלולים לגרום לפגיעה עצבית ( נוירופתיה ). לרוב הסימפטומים משתפרים עם הזמן, לאחר הפסקת הטיפול, אך חלק מהאנשים נשארים עם הפרעות תחושתיות כאלה או אחרות. לדעתי, מאחר שמדובר בפגיעה עצבית רצוי שתפני גם לרופא נוירולוג .

    בברכה

    ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.