Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה נימול ביד, עוד חודש מתגייס

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

לד"ר דבי שלום רב,
    קוראים לי שגיא ואני בן 18 וחצי. ב-7.4 אני מיועד להתגייס לקורס חובלים. אני שומר על אורח חיים בריא, אוכל בצורה מואזנת, רץ, ולקראת הגיוס התחלתי גם להתאמן בבית על תרגילים שונים. לפני כשבועיים יצאתי עם חברים לטיול 5 ימים בדרום. את היום הראשון, שכלל את המסלול הקשה ביותר בטיול (הר כרבולת, אם מוכר לך), עברתי עם תיק 22 ק"ג על הגב. אמנם התיק היה לא הכי נוח, וביום זה מסתבר שחגורת הבטן של התיק לא תמכה במשקלו כלל, אך לא הייתה איזו בעיה חריגה לסחוב אותו. הרצועה של התיק לחצה על כתף שמאל שלי ומדי פעם הרגשתי שהיא נרדמת כתוצאה מחוסר זרימת דם. סידרתי כמה פעמים את הרצועה ע"י הרמת התיק כך שיהיה לי נוח יותר. לקראת הירידה מההר, דילגתי על סלע וקצת החלקתי. כאשר בתגובה ניסיתי להיתמך ביד שמאל על מנת שלא ליפול, גיליתי שאין לי כוח ביד זו. במשך כל ימי הטיול, גם כאשר הורדתי את התיק, תחושת הנימול בכתף וביד האחורית השמאלית המשיכה, ותנועתי ביד זו הייתה מוגבלת (הרמה של היד לצד, לקיחתה אחורה אל מאחורי הגב וכו'). כשחזרתי מהטיול, נוכחתי לדעת שאני לא מסוגל לבצע שכיבות סמיכה ומתח כיון שרוב המשקל שלי עבר ליד ימין. פניתי לרופא משפחה שהפנה אותי לנוירולגית, ד"ר אליסה טליאנסקי, שהפנתה אותי לבדיקה גנטית בחשד לHNPP ולבדיקת EMG. את הבדיקה הגנטית (בדיקת דם) עשיתי אתמול (יום ב'), אך הבנתי שהתוצאות עתידות להגיע עד 3 שבועות. כרגע ההורים שלי מנסים לקבוע תור לבדיקת EMG. בנוסף, ביקשתי לראות אורטופד כיון ששמתי לב לרעשים משונים כשאני מסובב את כתף שמאל. האורטופד אמר שהבעיה ההיא נוירולוגית והוא לא יכול להצביע על כיוון אבחנה. מאז שחזרתי מהטיול המשכתי לבצע אימונים בבית, שכללו שכיבות סמיכה. המצב השתפר מבחינת גמישות התנועה, אך לא הנימול. אני משער שפיציתי על התנועה המוגבלת בהפעלת שרירי הכתף והשכם, שנהיו לי מתוחים מאז הטיול.

לפני שנה וחצי, הייתה לי משמרת בחנות בגדים שבה נרדמה לי כמה פעמים היד כתוצאה מסחיבה לא נוחה של ערימות בגדים. הלכתי לישון עם נימול וקמתי ללא יכולת להזיז את האגודל (ללא כאב, רק אובדן תחושה). במשך שבועיים לא יכולתי להזיז את האגודל, שהיה רדום ומנומל. אפילו הלכתי עם ההורים למיון, אבל לאחר 4 שעות שבהן לא קיבלו אותנו שם אז חזרנו הביתה. האגודל לאחר זמן מה חזר לעצמו בהדרגה.

רציתי לשאול לחוות דעתך בנושא תסמיני הנוירופתיה שתיארתי.

כאמור, עוד פחות מחודש אני אמור להתגייס לקורס חובלים. אני מאוד רוצה לשרת בתפקיד זה, וגם במחזור הגיוס הקרוב שכן אני אמור להתגייס עם חבר קרוב.
    מה ידוע לך על בעיות עצביות/איבחונים דומים למה שתיארתי וירידה בפרופיל? איזה הליכים הצבא מפעיל והאם יש סיכי שאני כן אתגייס בתארך המיועד ללא חשש מפתיחת ועדות רפואיות וסיבוכים?
    אני כותב את כל זה משום שכבר שבוע שאני נתון בלחץ נפשי גבוה מכל העניין, שצץ חודש לפני הגיוס. יש לי דילמה בין הרצון להתגייס לבין החשש שבמהלך הטירונות יתפתח משהו חמור הרבה יותר.

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.