מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מ.איל
    משתתף

שלום דוקטור,
    אני בן 61 בריא בדרך כלל. לפני 7 שנים התחלתי להרגיש נימול בכפות הרגליים, במיוחד בזמן ריצה בחדר כושר, או הליכה ארוכה .
    בבדיקת B12 , גילו אצלי ערך נמוך (136) והתחלתי לקחת את הויטאמין בגלולות מציצה יומיומית.
    חל שיפור בנימול, אך הוא לא נעלם.
    ע"פ המלצת נוירולוג, עברתי בשנת 2008, בדיקת הולכה עצבית (NCT), בה לא נתגלו שום מימצאים.
    אני ממשיך להתאמן בחדר כושר, אבל עדיין אני מרגיש בנימול.
    כיום אחרי הליכות ממושכות (2-3 שעות) או עמידה ממושכת, אני מרגיש בנימול בצורה כזו שאני "סוחב רגל".
    אני ממשיך לקחת B12 יום יום והרמה שלי מזה 6 שנים נשמרת על רמה גבוהה (660).
    האם יש טיפול נוסף בנימול ? האם יש בדיקה אחרת להולכה עצבית שיכולה לאבחן את הבעייה?
    האם ייתכן שהנימול, נובע מבעייה אחרת? מה המלצתך?
    תודה מראש.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תחושת נימול

שלום
    רצוי כמובן לנסות לראות מה הסיבה לנימול, האם מדובר בבעיה כזו או אחרת של עצבים או האם מדובר בשריד של חסר 12B או אולי לחץ על שורשי העצבים בעמוד השדרה המותני. בנוגע לכך כדאי שתתייעץ עם נוירולוג. בקשר לטיפול, תלוי מה מוצאים בבירור. נימול לכשעצמו כסימפטום אינו מחייב טיפול אלא אם כן מאוד מפריע ואז יש תרופות שיכולות לעזור או גם טיפולים משלימים.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מ.איל
    משתתף

ד"ר שלום,
    להלן תוצאות בדיקת סי.טי, שעברתי בגלל הנימול :
    הבדיקה בוצעה בחתכים דקים ומקבילים למנח גופי החוליות D12-S1:
    יישור הלורדוזה המותנית.
    D12-L1: סחוס הדיסקית הבינחוליתית תקין, ללא בלט צדדי או אחורי משמעותי.
    L1-L2: סחוס הדיסקית הבינחוליתית תקין, ללא בלט צדדי או אחורי משמעותי.
    L2-L3: סחוס הדיסקית הבינחוליתית תקין, ללא בלט צדדי או אחורי משמעותי.
    L3-L4: סחוס הדיסקית הבינחוליתית תקין, ללא בלט צדדי או אחורי משמעותי.
    L4-L5: בלט אנולארי אחורי של הדיסקית שגורם ללחץ קל על השק הדוראלי.
    L5-S1: בלט אנולארי אחורי דיפוזי של הדיסקית, שגורם ללחץ קל על קידמת השק הדוראלי.

המפרקים הסקרו-איליאקליים הודגמו תקינים.
    שינויים אוסטאוארטרוטיים קלים במפרקים הפאצטלים בגבהים L3-L4, ו- L4-L5.
    המבנים הגרמיים של החוליות, התעלה הספינלית והתעלות הנאורליות הבינחוליתיות, תקינים.
    בסיכום:
    1. ביטול הלורדוזה המותנית.
    2. שינויים אוסטאוארטרוטיים במפרקים הפאצטליים בגבהים L3-S1.
    3. בלט דיסקאלי בגבהים L4-S1 כמתואר.
    שאלתי: האם זה מסביר את הנימול בכפות הרגליים? מה הטיפול שאתה מציע.
    תודה מראש,

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תחושת נימול בכפות הרגליים

שלום

תחושת נימול היא תמיד ממקור עצבי. הסיבות לכך רבות מאוד, החל ממחלות של העצבים וכלה בנטיה או רגישות כזו או אחרת של העצבים. אני מבין שהבירור אצלך היה תקין וגם ה- EMG היה תקין, כך שנראה כי לא מדובר במחלה של העצבים שמתקדמת, מה גם שתחושת הנימול אצלך מופיעה רק במאמצים. בכל אופן יש תרופות שיכולות לעזור. כדאי אולי לפני התרופות לנסות טיפול אלטרנטיבי.
    לא נראה שתוצאות בדיקת ה- CT מסבירות את הסימפטומים. בכל אופן עליך להתייעץ עם הרופא שהפנה אותך לבדיקה. בנוגע לטיפול כדאי שתתייעץ עם נוירולוג.
    בברכה

ד"ר רון דבי

מ.איל
    משתתף

ד"ר שלום,
    בבדיקת CT מותנית שבוצעה לפני שבוע, נתגלו הממיצאים הבאים:
    סריקת D12-L1- סחוס הדיסקית הבין חולייתי הודגם ללא עדות לבלט אחורי או צדדי משמעותי.
    סריקת L1-L2- סחוס הדיסקית הבין חולייתי הודגם ללא עדות לבלט אחורי או צדדי משמעותי.
    סריקת L2-L3- סחוס הדיסקית הבין חולייתי הודגם ללא עדות לבלט אחורי או צדדי משמעותי.
    סריקת L3-L4- סחוס הדיסקית הבין חולייתי הודגם ללא עדות לבלט אחורי או צדדי משמעותי.
    סריקת L4-L5- בלט דיסק אחורי מרכזי עם לחץ על קדמת השק התקאלי.
    סריקת L5-S1- שינויים ניווניים קשים במפרקים הפאצטליים. בקע דיסק אחורי מרכזי ימני עם לחץ על קדמת השק התקאלי ועל שורש L5 שנראה מעובה.
    מפרקים סקרו- איליאקליים – הודגמו תקינים.
    האם התוצאות הנ"ל יכולות להסביר את הנימול בכפות הרגליים?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נימול בכפות הרגליים
    הממצאים מריאים שינויים בעמוד השדרה במותני. לא בטוח שהם מסבירים את תחושת הנימול אצלך. בדיקת CT היא בדיקת עזר בלבד, שינויים כאלה יכולים להיות אצל אנשים גם בלי תחושת נימול. מצד שני תחושת נימול בכפות הרגליים שכיחה במצבים כמו נוירופתיה שזו בעיה של העצבים ההיקפיים. לכן הייתי מציע לך להיבדק על ידי נוירולוג שיתרשם ויאמר לך מה לדעתו הסיבה לבעייתך.

בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.