מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #15204
  מ.איל
  משתתף

  אני בן 57, בריא בדרך כלל. לפני כשנתיים התחלתי לחוש נימול בכפות הרגליים ובאצבעות הרגליים, בעיקר בעת ריצה (בחדר כושר על הליכון) והליכה מאומצת. בלילה או בשכיבה אף פעם הנימלול אינו מופיע. בבדיקת דם שנערכה לי לפני כשנתיים, נמצא B12, ברמה נמוכה של 136. התחלתי לקחת טבליות מסיסות שהעלו את הרמה ל-800, אך הנמלול לא פסק ואף התגבר. עברתי CT עמוד שדרה מותני והתגלה בלט אנולארי אחורי של דיסקית L4-5, שגורם ללחץ קל על השק הדוראלי. הנמלול יכול להופיע לסירוגין או בשתי הכפות בו זמנית. אין נמלול במקומות אחרים. לאחרונה עברתי בדיקת דם נוספת בה רמת הסוכר בדם הראתה עליה מ-85 מלפני שנתיים ל-97. החלטתי להפחית את רמת הסוכר במזון שאני אוכל ותוך זמן קצר הרגשתי הקלה רבה מאוד בנמלול.
  האם יתכן שאני סובל מנוירופתיה סוכרתית, למרות שאיני חולה סוכרת? האם בדיקת EMG שאותה אבצע בחודש הבא תוכל לאבחן את בעייתי? אציין רק שבדיקות הדם שלי תקינות לחלוטין פרט לרמות נמוכות של סידן ברמה 9 וזרחן ברמה 2.8. גם תרבית השתן וצילום חזה שעשיתי תקינות.

  #15206
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  נימול בכפות הרגליים

  שלום, תחושת נימול סימטרית בכפות הרגליים היא לרוב סימן של נוירופתיה. אם אין לך סוכרת אז סביר להניח שאין לך נוירופתיה סוכרתית, אלא נוירופתיה מסיבה אחרת. לא תמיד בדיקת EMG מאבחנת את הבעיה מאחר שתתכן נוירופתיה הפוגעת בסיבי העצב הקטנים, אשר אינם באים לביטוי בבדיקת ה- EMG. אציין, כי בחלק מהחולים עם נוירופתיה לא מוצאים את הסיבה ואז הטיפול הוא סימפטומטי.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #15239
  מ.איל
  משתתף

  עברתי בדיקת EMG NCT וקיימת עדות לנזק רדיקולרי L5 S1 . אין עדות ברורה ללכידה של TTS. האם יש דרכי טיפול לכך?

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.