מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #20959
  תומר
  משתתף

  שלום רב ד"ר דבי,
  לפני מספר שבועות היה לי חום בעקבות דלקת גרון מסוג סטרפטוקוק שטופלה בהצלחה באנטיביוטיקה, אולם במקביל לאירוע הזה, החלו אצלי בפתאומיות נימול בכף היד, כף הרגל, לפעמים בזו זמנית בשני כפות הידיים וכפות הרגלים, תחושה של איבוד תחושה שנמשך כמה שניות. מאז התחושה התמתנה וכעת אחת לכמה ימים קורה, גם ביום וגם בלילה, שאני מאבד תחושה למספר שניות בקצה גפיים – או כף יד או כף רגל. בנוסף לזה, החלו אצלי רטט לא רצוני בשרירי רגלים, גם בתאומים ובארבע רשי, כל פעם במקום אחר, רטט שנמשך במהלך כל השעות, רטט קל, כשאני רואה את השריר מקפץ למשך כמה פעימות. בנוסף לזה בעבר יכולתי ללכת שעות ולא הייתי מרגיש הפרעה, אולם כעת לאחר שעה הליכה, שרירי הרגלים מתעייפים.
  קראתי את מאמרך http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3085214,00.html בנושא, ובעקבותיו בדקתי היסטוריה של B12 ומצאתי שלאורך שנים רבות הערך שלי הוא 207, והוספתי לאחרונה כדור יומי של B12 מתחת ללשון. עוד אספר שבבדיקות דם מינואר השנה, התברר שהסוכר שלי לאחר צום עומד על 107, ועל כן התחלתי לפני חודש בדיאטה נטולת סוכרים והורדתי 6 קילו עד כה, ואני אוכל בהתאם להנחיות של הדיאטנית – כל 3 שעות ומודבר בדיאטה מאוזנת וטובה. לאחרונה רכשתי מד סוכר, והמדידות שלי בבוקר נעות בין 90 ל 107.

  בעקבות המלצת רופאת המשפחה, פניתי לאורתופד, שבתום בדיקה אמר שהתלונות שלי כלליות מידי, ולא נראה לו שמדובר בעניין אורתופדי.

  עשיתי בדיקת EMG שיצאה תקינה, ואני יכול לבקש SSEP, אם תמליץ?
  אולם עיקר שאלתי היא בהתייחס לתיאור המקרה, אילו בדיקות אפשר עוד לעשות? ומה אתה יכול להמליץ לי?

  #20967
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  כדאי שתבדק קודם על ידי נוירולוג על מנת שיתרשם אם מדובר בבעיה נוירולוגית. במידה וההתרשמות הקלינית תהיה שמדובר בהפרעה נוירולוגית, אז אפשר לחשוב על בדיקות, כמו למשל SSEP, אך לדעתי אין טעם לבצע בדיקות מיותרות אם אין בסיס לכך שמדובר בבעיה נוירולוגית.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #20978
  תומר
  משתתף

  ראשית תודה רבה על התייחסותך וזמנך, וברשותך אענה ואוסיף:
  נבדקתי ללא ממצא ע"י נירולוג, שביקש שאחזור בעוד שלשה חודשים. לאחרונה שמתי לב שהנימול בכף הרגל קורה גם בעקבות ישיבה בתנוחת שוק על ירך. פניתי לאורתופד שלא שלח אותי לאף בדיקה וסיכם שלא אשב בתנוחה זו. החשש שלי, שהתחושות הנירולוגיות הן סימפטום לבעיה אחרת, ולא לחסר ב B12 או מתח נפשי. מה המלצתך?

  #20987
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  יש אנשים שיש להם רגישות של העצבים ללחץ, ואז בתנוחות מסויימות העצבים נלחצים ומופיעה תחושת נימול או רדימות. מציע שתעשה מה שהנוירולוג המליץ, ותחזור אליו לביקורת בעתיד.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #21445
  אורי
  משתתף

  תומר שלום חלפו כבר 4 חודשים מהדיון ואני מקווה שכבר עבר לך התופעות, בכל מקרה גם לי הופיעו אותם תופעות בערך כמו שלך לאחר מחלת הנשיקה קפיצות שריר ונימול וזרמים בכף רגל בעיקר בישיבת שוק על ירך, אין לי מושג מאיפה זה בא ולמה אבל שאני רואה שעוד מישהו בסירה איתי זה מרגיע ומסבר טובות, הרבה בריאות…..

  #21446
  אורי
  משתתף

  וגם לי הb12 עומד על 220

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.