Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה נימול בכפות ידיים ורגלים + רטט שרירים

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    תומר
    משתתף

שלום רב ד"ר דבי,
    לפני מספר שבועות היה לי חום בעקבות דלקת גרון מסוג סטרפטוקוק שטופלה בהצלחה באנטיביוטיקה, אולם במקביל לאירוע הזה, החלו אצלי בפתאומיות נימול בכף היד, כף הרגל, לפעמים בזו זמנית בשני כפות הידיים וכפות הרגלים, תחושה של איבוד תחושה שנמשך כמה שניות. מאז התחושה התמתנה וכעת אחת לכמה ימים קורה, גם ביום וגם בלילה, שאני מאבד תחושה למספר שניות בקצה גפיים – או כף יד או כף רגל. בנוסף לזה, החלו אצלי רטט לא רצוני בשרירי רגלים, גם בתאומים ובארבע רשי, כל פעם במקום אחר, רטט שנמשך במהלך כל השעות, רטט קל, כשאני רואה את השריר מקפץ למשך כמה פעימות. בנוסף לזה בעבר יכולתי ללכת שעות ולא הייתי מרגיש הפרעה, אולם כעת לאחר שעה הליכה, שרירי הרגלים מתעייפים.
    קראתי את מאמרך http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3085214,00.html בנושא, ובעקבותיו בדקתי היסטוריה של B12 ומצאתי שלאורך שנים רבות הערך שלי הוא 207, והוספתי לאחרונה כדור יומי של B12 מתחת ללשון. עוד אספר שבבדיקות דם מינואר השנה, התברר שהסוכר שלי לאחר צום עומד על 107, ועל כן התחלתי לפני חודש בדיאטה נטולת סוכרים והורדתי 6 קילו עד כה, ואני אוכל בהתאם להנחיות של הדיאטנית – כל 3 שעות ומודבר בדיאטה מאוזנת וטובה. לאחרונה רכשתי מד סוכר, והמדידות שלי בבוקר נעות בין 90 ל 107.

בעקבות המלצת רופאת המשפחה, פניתי לאורתופד, שבתום בדיקה אמר שהתלונות שלי כלליות מידי, ולא נראה לו שמדובר בעניין אורתופדי.

עשיתי בדיקת EMG שיצאה תקינה, ואני יכול לבקש SSEP, אם תמליץ?
    אולם עיקר שאלתי היא בהתייחס לתיאור המקרה, אילו בדיקות אפשר עוד לעשות? ומה אתה יכול להמליץ לי?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    כדאי שתבדק קודם על ידי נוירולוג על מנת שיתרשם אם מדובר בבעיה נוירולוגית. במידה וההתרשמות הקלינית תהיה שמדובר בהפרעה נוירולוגית, אז אפשר לחשוב על בדיקות, כמו למשל SSEP, אך לדעתי אין טעם לבצע בדיקות מיותרות אם אין בסיס לכך שמדובר בבעיה נוירולוגית.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

תומר
    משתתף

ראשית תודה רבה על התייחסותך וזמנך, וברשותך אענה ואוסיף:
    נבדקתי ללא ממצא ע"י נירולוג, שביקש שאחזור בעוד שלשה חודשים. לאחרונה שמתי לב שהנימול בכף הרגל קורה גם בעקבות ישיבה בתנוחת שוק על ירך. פניתי לאורתופד שלא שלח אותי לאף בדיקה וסיכם שלא אשב בתנוחה זו. החשש שלי, שהתחושות הנירולוגיות הן סימפטום לבעיה אחרת, ולא לחסר ב B12 או מתח נפשי. מה המלצתך?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    יש אנשים שיש להם רגישות של העצבים ללחץ, ואז בתנוחות מסויימות העצבים נלחצים ומופיעה תחושת נימול או רדימות. מציע שתעשה מה שהנוירולוג המליץ, ותחזור אליו לביקורת בעתיד.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

אורי
    משתתף

תומר שלום חלפו כבר 4 חודשים מהדיון ואני מקווה שכבר עבר לך התופעות, בכל מקרה גם לי הופיעו אותם תופעות בערך כמו שלך לאחר מחלת הנשיקה קפיצות שריר ונימול וזרמים בכף רגל בעיקר בישיבת שוק על ירך, אין לי מושג מאיפה זה בא ולמה אבל שאני רואה שעוד מישהו בסירה איתי זה מרגיע ומסבר טובות, הרבה בריאות…..

אורי
    משתתף

וגם לי הb12 עומד על 220

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.