מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #20322
  mafalda
  משתתף

  שלום. לאחרונה התחלתי להרגיש שהצוואר מצד ימין "רדום" לפעמים לא כל הזמן. לפעמים זה מקרין לאוזן ימין. יש גם תחושת נימול ברגל ימין. התחושות האלה באות והולכות- לפעמים ימים שלמים בלי, לפעמים כמה פעמים ביום עם. בדיקת אולטרסאונד צווארי היתה תקינה. בדיקות גם כלליות תקינות. בלוטת תריס תקינה. מחכה לתור עם נוירולוג אך קריאה באינטרנט מלחיצה אותי מאוד.
  אני בת 51, בראיה. פעם ראשונה בחיי שאני מרגישה חולה. עוסקת בספורט (הליכה מהירה ממש, 120-150 דקות לשבוע). אוכלת בריא כולל שייק ירוק כל בוקר. רמות הסוכר והכולסטרול שלי תקינות. מעשנת לעיתים

  אשמח לקבל איזה כיוון
  תודה

  #20333
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  תחושת נימול
  שלום
  העובדה שהתחושות באות וחולפות ואינן קבועות מחשידה ללחץ כזה או אחר על עצב, יכול להיות בגב או בצוואר, בד"כ באיזור החוליות. הסימפטומים כפי שאת מתארת לא נשמעים כמן מחלה נוירולוגית.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #20343
  mafalda
  משתתף

  תודה רבה- אכן חשבתי שאולי מדובר בלחץ על עצב כשהוא- בדיקה נוירולוגית ראשונית לא גילתה כל בעיה- הנוירולוג אמר שהכל נראה תקין ואפילו לא ממליץ לעשות MRI. איזו בדיקה עושים על מנת לבדוק האם משהוא לוחץ על עצב כלשהוא? יש בכלל בדיקה כזו? תודה וסופש רגוע

  #20349
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  לא תמיד יש בדיקה ספציפית שיכולה להדגים לחץ על יצב, תלןי כמובן בבעיה. אם החשד שמדובר דיסק אפשר לעשות CT או MRI של עמוד השדרה , אם מדובר בלחץ בגפה בדיקת EMG יכולה לעזור. כפי שציינתי לא תמיד הלחץ ניתן להדגמה. כל מקרה לגופו.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.