מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    רועי
    משתתף

ד"ר שלום,
    אני בן 57 עם יתר לחץ דם מאוזן, אין סכרת. יש לי בלי הפסקה נימול ועקצוצים באזור הפנים' בראש, בין הרגליים, בכתפיים וכמעת בכל חלקי הגוף. רופא המשפחה עשה לי יותר מפעם בדיקת ויטמינים הכל היה תקין גם בלוטת התריס בסדר. הנימול קורה כל הזמן ומתחזק במיוחד אחרי אוכל. התופעה התחילה לפני כמה שנים, הייתי לפני שנתיים אצל נוירלוג עשה MRI CT היו תקינים. אמר לי לך לרופא גאסטרו. עשיתי בדיקת לקטוז והתוצאה הייתה חיובית, הבדיקה הראתה שאני רגיש מאד ללקטוז. כל יום אני שותה חלב דל שומן או דל לקטוז עם קפה.
    נוטל TELFAST אבל שום דבר לא עוזר, אני מרגיש אי נוחות בתוך הראש כשהנימול מתחזק. תקופתית יש לי התכווצות בעפעפיים ולפעמים בשפתיים, בגלל זה שלח אותי הרופא ל MRI & CT והם היו תקינים.
    מה הסיבה לפי דעתך ומה עלי לעשות?
    אח שלי 45 שנה לקה לפני חצי שנה באירוע מוחי שני ויאבחנו אצלו MST מצבו מדרדר מהר.
    תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    מדובר למעשה בהפרעות תחושה מפושטות מזה שנים ללא סיבה שנמצאה. סביר להניח שמדובר במצב של רגישות יתר של העצבים, תופעה מוכרת בנוירולוגיה, וזו למעשה תכונה של העצבים. הבדיקות יוצאות תקינות. הטיפול הוא סימפטומטי, דהיינו נגד התחושות עצמן, על ידי תרופות, רופאה משלימה וכו'. אם התופעה לא מפריעה במיוחד, לא חייבים לטפל.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.