מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    תהילה
    משתתף

שלום אני בת 29 כבר קרוב לשנה שיש לי נימול ביידים וברגליים והפרעות תחושה ,לפעמים גם כאבים מוזרים פעם לפני שנה בערך היה לי מקרה של רעידות ביד,פתאום לאחרונה שמתי לב שכאשר אני מתעוררת משינה הגוף שלי רועד מן רעידות פנימיות כאלו,וכשאני מפעילה כוח ביידים לדוגמא כשאני מחזיקה את בני היידים מתחילות לרעוד ,
    אני לא סובלת משום מצב חרדה או דיכאון אבל כבר נמאס לי לפנות לרופאים שלא מייחסים לזה חשיבות,יש לי מס פריצות דיסק אך האורטופד טוען שאין לכך תופעות שיש לי לפני שנה הייתי אצל ניורולוג שאמר כביכול שהכל תקין עשיתי בדיקת הולכה חשמלית פעמים פעם אחת יצא שיש לי תעלה כרפלית מימין בדרגה בינונית ובפעם השניה יצא שאין כלום (לא יודעת איך זה) הרופאת משפחה שלי אמרה שזה מחסר בבי 12 מאז הבי 12 עלה לנורמה אך התסמינים החמירו בנוסף יש לי כמו פרפורים קטנים של השרירים (קפיצות) ממש מטרידות,אני כבר מיואשת ולא יודעת למי לפנות האם אלו תסמינים של מחלה ניורולוגית (אני פוחדת מאוד) אשמח שתכוונו אותי לעוד בדיקות הרופא שלי אמר שאין לי מה לדאוג כי נימול והפרעות תחושה הם לא תסמינים של ALS אבל מצד שני יש לי גם קפיצות שריר ואולי אפילו אני חוששת בכלל מפרקינסון.. סליחה על האורך אודה על תשובה והכוונה תהילה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תחושת נימול

שלום

אני מבין שכבר עברת בירור מסויים ונבדת על ידי נוירולוג ולא נמצאה בעיה נוירולוגית. בכל אופן, תחושת נימול אינה סימפטום של מחלת ALS. יש אנשים שסובלים מקפיצות שרירים ולעיתים גם מהפרעות תחושה לא ספציפיות בלי שום מחלה, אלא פשוט זו תכונה של העצבים שלהם, וזו תופעה שפירה, והבדיקות תקינות. במקרים כאלה אם התופעה מפריעה ניתן לטפל סימפטומטית.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.