מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #23542
  ליאור
  משתתף

  שלום,

  אני בן 29.

  בשנה האחרונה, במקביל לכאבי גב תחתון חריפים מאד והקרנה לרגל ימין (ואקטזיה דורלית קלה, מסתבר), התחלתי באופן תמוה לנשוך את הלשון ובשר הלחי הפנימית שלי בלי לשים לב, מה שמכאיב לי מאד.
  בשנים האחרונות עברתי מספר פעמים הרדמות מלאות וטשטושים עמוקים עקב בדיקות וניתוחים (כריתת קונכות+יישור מחיצה, כריתת תוספתן, גסטרוסקופיה, אנדוסקופיה של הגרון בשינה).

  האם יש הסבר נוירולוגי לתופעה? האם זה יחלוף? זה מאד מטריד אותי.
  גם הזכרון שלי הפך להיות עלוב, לעומת זכרון מדהים שהיה עד לפני כמה שנים.

  תודה רבה,
  רועי

  #23549
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  יתכן שכל התופעות של הירידה בזיכרון ונשיכת הלשון הן תגובה ללחץ מצטבר. זו אפשרות. במידה וכן, אז יש טיפולים בין אם תרופתיים או התנהגותיים וכו'. כדאי שתפנה לרופא שלך בעניין.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #23550
  ליאור
  משתתף

  שלום דר' דבי ותודה על התייחסותך המהירה,

  אני דוקא נמצא באחת התקופות הרגועות ביותר בחיי ולא חש כל לחץ (הניתוחים והבדיקות הנ"ל כולם היו ענייניים לחלוטין והניבו, לצערי, תוצאות).

  בכל זאת, אשמח לדעת מהי האטיולוגיה האפשרית לנשיכת לשון ולחיים חדשה שכזו?
  אני מניח שהפגיעה בזכרון תתכן בשל בעיית השינה ארוכת השנים שלי או בשל ההרדמות המלאות שלאחריהן אני תמיד מרגיש קצת שכחן ומבולבל לכמה חודשים.

  אל דאגה, לא אשוש אלי אבחנה עצמית מרחיקת לכת של מחלה חריפה כזו או אחרת אפילו אם תציין אותה, ובכל זאת אשמח להשערה אורגנית – נוירולוגית או אחרת.

  תודה,
  רועי

  #23552
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שום
  אין לי השערה למחלה נוירולוגית מסויימת.
  עליך להיבדק על ידי נוירולוג שיתרשם ממכלול הדברים, ויראה אם יש סימנים נוירולגים נוספים. בד"כ מחלות נוירולוגיות מסתמנות במספר מישורים וסימפטומים.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.