מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    נעמה
    משתתף

היי ד"ר, התייעצתי איתך כבר כמה פעמים בפורום זה אך הבעיות נמנעות מלעבור. אני בת 25,סובלת מזה כשנה וקצת מקפיצות שרירים בכל שרירי גוף, חולשת שרירים בכל שרירי הגוף כולל שרירי הפנים, והצוואר כאשר זה גורם לי לחוסר שיווי משקל וקושי להחזיק את הראש זקוף, לפני כחצי שנה החלו לי בעיות בבליעה שאני מתקשה לדחוף את האוכל אחורה ולתחושי הם החמירו בשבוע האחרון.
    היתי אצל 3 נירולוגים, עברתי בדיקה נוירולוגית,MRI ,בדיקות דם, , EMG (שנעשתה באפריל שנה שעברה לפני שהחלו הבעיות בליעה), כולם יצאו תקינות. אף אחד לא הציע פיתרון או השערה למה שיש לי.
    אני אובדת עצות. מהרגע שאני קמה עד הרגע שאני הולכת לישון אני בטוחה שאני חולה בALS ושאף אחד לא הצליח לאבחן לי את זה, אני מתה מפחד בכל יום שעובר וחיי אינם חיים. אני לא מפסיקה לבכות ורק מחכה לרגע שיגלו לי את הALS ושכולם יאמינו לי שאני סובלת.

לא נותר לי כבר למי לפנות ואני מרגישה ממש אבודה..מה דעתך?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    זה ברור שאת סובלת, כי רק את מרגישה את הסבל. מאחר שנבדקת על ידי שלושה נוירולוגים ובצעת בירור מקיף, אז האבחנה של ALS נשללה, וההתעקשות שלך לדבוק ברעיון שיש לך ALS הוא לא רציונלי. לכן, סביר שהרופאים לא ימצאו מחלה שאין לך. אני הייתי מציע שתשקלי ברצינות להתייעץ גם עם פסיכיאטר. חשוב מאוד להדגיש, שהפרעות בתחום הפסיכיאטרי הן מחלות לכל דבר ועניין, והחולים סובלים מאוד וגם חווים הפרעות גופניות, ויש לטפל בכך. בכל אופן, כדאי שתתייעצי.
    כך טוב
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

נעמה
    משתתף

אני מבינה מה שאתה אומר למרות שאני לא מבינה איך יכול להיות שכל תחושותיי הגופניות שהולכות ומתגברות מגיעות מפן נפשי ללא תחושת לחץ או חרדה, אני באמת תוהה- האם לא כדאי ללכת לבדיקה נוספות כאשר אני מרגישה שהתחושות התעצמו מאז שנבדקתי? האם לא כדאי לעשות בדיקת EMG נוספת מאחר ולא עשיתי אחרי שהתחילו לי בעיות הבליעה, האם ייתכן כי המחלה היתה בשלבים מוקדמים ולא ניתן היה לזהות אותה הן בבדיקה נוירולוגית והן בEMG בשלב מוקדם זה של המחלה? אני קוראת פה על אנשים נוספים שעשו EMG כמה פעמים עד שגילו להם את זה.. אני באמת מפחדת בטירוף..עוד דבר קטן בימים האחרונים אני מרגישה גם שהלשון שלי כבדה וקשה לי לבטא את המילים כמו שצריך..עוד גורם שמוסיף לדאגה וגורם לי לחשוב על ALS..

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    התייחסתי באופן כללי להפרעות חרדה או הפרעות נפשיות. לא בדקתי אותך, ואני כמובן לא קובע מה הבעיה שלך. אבל בכלליות, הפרעות חרדה או הפרעות "נפשיות" הן הפרעות גופניות עצביות, הרי משהו מתרחש במערכת העצבים, והסימפטומים יכולים להיות כמובן גופניות. לגבי החשש שלך, את יכולה לעשות עוד סבב בדיקות או ביקורים אצל נוירולוג, אבל אם שוב לא ימצאו דבר, והמסקנה תהיה שאין לך ALS או מחלה נוירולוגית, תהיה חייבת לעבוד על עצמך (אולי תצטרכי עזרה מקצועית בעניין) ולהיפטר אחת ולתמיד מהמחשבות הטורדניות האלה.
    בריאות שלמה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.