מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #15175
  אלמוני
  אורח

  שלום רב,

  לפני 5 חודשים בזמן שהותי בטיול בחו"ל חשתי לפתע בשעת ערב מאוחרת סחרחורות עזות, בעיקר, כאשר אני שוכב, ומשנה את תנוחת השכיבה. הרגשתי צורך לנשום מהר יותר, ותקפו אותי רעד וצמרמורות. אושפזתי ב'בית-חולים' פשוט, ולא נמצאו שום סימנים קליניים. מאז לא היו לי סחרחורות עד לפני יומיים. במשך כל 5 החודשים לא יכולתי לתפקד כרגיל. כל תנועה מהירה ובלתי שגרתית של הראש, או כל עבודה שדרשה ריכוז מעל הרגיל היתה גורמת לי להרגיש שאני שוב עומד לקבל סחרחורת, וגרמה לי לנשום מהר יותר. היו תקופות שחשתי לחץ סביב הראש, או עורף נוקשה. אני מתגורר כרגע באינדונזיה (בן 47) ובמהלך התקופה הזו ביצעתי שני צילומי MRI בבית-חולים מקומי. הממצא המשמעותי שהתגלה הוא פריצת דיסק זעירה באחת מחוליות הצוואר. יועץ לי להשתמש בחגורת צוואר. אני משתמש בה כבר 4 חודשים. הסחרחורות שתקפו אותי אתמול ושלשום (לראשונה מזה 5 חודשים), התרחשו לפנות בוקר, באותו אופן כמו לפני 5 חודשים, אך בעוצמה פחותה בהרבה. שמתי לב, שרק אם אני שוכב על צידי השמאלי אין לי סחרחורות עכשיו. עוד נתון מוזר: מאז האירוע הראשון, כל פעם שאני מקריא חומר כתוב, – אני נתקף בצמרמורות…
  אני מרבה יחסית בפעילות ספורט ללא שום בעיות (ריצה קצרה והליכה מהירה של כחצי שעה כל יומיים, ושחית חזה וגב של קילומטר פעמיים בשבוע). והורדתי כ-11 ק"ג ממשקלי ב-5 החודשים שחלפו (משקלי כעת 86 ק"ג וגובהי כ-1.9 מטר).
  מה לעשות?

  תודה,
  וכל טוב,
  רונן

  #15177
  אלמוני
  אורח

  סחרחורת

  רונן שלום
  בדרך כלל התקפים של סחרחורת הקשורה בשינוי תנוחת הראש מקורם בבעיה באיבר שיווי המשקל באוזן הפנימית. לרוב הבעיה אינה אינה מסוכנת, אך מטרידה. אני מניח שעברת בירור ששלל בעיות נוירולוגיות. הפתרון לרוב הוא על ידי מה שקרוי פיזיותרפיה וסטיבולרית, דהיינו תרגילים מויימים שעושים תוך כדי הנעת הראש במטרה לאזן את איבר שיווי המשקל. ההצלחה היא בכשמונים אחוז מהמקרים. עושים זאת במרפאות סחרחרות.
  בברכה
  ד"ר רוןדבי

  #15186
  אלמוני
  אורח

  תודה רבה על התשובה, ד"ר דבי.
  כמהנדס, שעסק שנים רבות בחקר כשלונות, אני מודע לחשיבות של הדיוק בפרטים. משום כך, ברצוני להבהיר מספר נקודות העלולים להשפיע על חוות הדעת.
  1. בקשר למשפט שלך "אני מניח שעברת בירור ששלל בעיות נוירולוגיות." – אני עברתי 2 בדיקות MRI באינדונזיה. שלילת בעיות נוירולוגיות מהמוח, נעשתה על סמך עיון ב-3 גליונות צילום שכל אחד הכיל 20 תמונות. אינני יודע אם הרזולוציה בתנאים אלו מספיקה כדי לקבל אבחנה חד-משמעית. כמו-כן אינני משוכנע שהרופא המקומי דייק באבחנה.
  2. ב-MRI שנעשה לצוואר טען הפרופ' המקומי לנוירולוגיה, שפריצת הדיסק הזעירה בחוליות הצוואר יכולה לגרום לסחרחורות לעיתים.
  3. תחושת הסחרחורת נמשכת חלקיק שניה בלבד .
  4. תחושת הסחרחורת אינה מתרחשת תוך כדי סיבוב הראש. היא מתרחשת מספר דקות לאחר שאני מפנה את ראשי הצידה. בעיקר כשאני שוכב על הגב ומפנה את ראשי שמאלה. בתנוחה זו – כעבור מספר דקות של חוסר תזוזה, אני חש בסחרחורת של שבריר שניה.
  5. אינני משוכנע שמדובר בסחרחורת רגעית ולא באיבוד הכרה רגעי…
  6. אין כאן מרפאות סחרחורת…
  7. התופעה עצמה פחות מדאיגה אותי, בשל שכיחותה הנמוכה. המקור לתופעה מדאיג אותי יותר.

  ושוב תודה,
  וכל טוב,

  רונן

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.