מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אורי
    משתתף

[b]דר דבי רון שלום

מזה חודש וחצי יש לי תחושת זרמים חמים ועקצוץ בכפות רגלים וביד ימין מעין תחושת נימול.

תחושה שכאילו אני הולך עם גרבים עבות ומהודקות.

מזה כשנה כשנה בגב עליון תחושת צריבה חזקה וקשה יחד עם עקצוץ מאוד מכאיב ללא שום סימן על העור.

ביד ימין תחושה של הירדמות ללא כל מגבלה בתנועות רגילות או עדינות.

ברגל ימין חולשה מסויימת של שריר הירך עם קושי בהליכות ארוכות.

מאז שהתחושות התחילו אני מבצע פעילות ספורט של הליכות ואימוי שרירים אשר משפרים את כח השרירים ברגל ואת יכולת ההליכה.

רמות B12 נמוכות גבוליות מזה 4 שנים עקב אי אכילה של בשר (לא צמחוני). רמות בין 250 ל 280. התחלתי בחודש האחרון B12 1000

יש לי מתח שרירים מאוד גבוה בשל מתח נפשי וחרדה קשה מאוד GAD מזה שנים רבות כולל היפוכונדריה מתקדמת.

בשעות הבוקר יש ואני מתעורר עם התכווצויות שרירים.

אין שום שינוי בנפח השרירים וההפך מזה חודשים עם תחילת האימונים יש עלייה בהיקף ובחוזק.

האם זה סטרס נפשי או נוירופטיה או דבר אחר?

תודה,

אורי[/b] שים לב בבקשה, למרות שאף קוד פורום או סמיילי נראים לעין, הם עדיין אפשריים לשימוש

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,

לפי התיאור שלך מדובר בתלונות תחושתיות מפושטות. הדבר יתכן במצבים שונים החל בסטרסס או גירוי עצבי, לא בהכרח נוירופתיה שגורמת להרס ולנזק לתאי העצב. חשוב כמובן מה הממצאים בבדיקה שלך ומה הרושם של הרפא נוירולוג שבדק אותך.

כל טוב

ד"ר רון דבי

אורי
    משתתף

שלום רב ותודה על תשובתך,

אינני מרגיש שום נזק עצבי וכפי שציינתי אכן יש שיפור בכח שרירים בידיים וברגליים.

לפי האורטופד לפי CT מותני יש בלט ב L5 שנמשך כ – 3 שנים ונותן את ביטויו בנימול, התכווצויות ובחולשת השריר.

החולשה ברגל אכן נמשכת כבר 3 שנים.

האם חרדתי שמא מדובר ב MS או ב ALS סבירה?

תודה,

אורי

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

עצם השיפור מעיד על כך שלא מדובר במחלה נוירולוגית מתקדמת. לא נשמע כמו המחלות שציינת, בכל אופן על מנת להסיר כל ספק מדוע שלא תגש להיבדק על ידי נוירולוג , גם לשקט הנפשי שלך?

בברכה

ד"ר רון דבי

אורי
    משתתף

דר דבי שלום,

מאז ספטמבר ביצעתי מספר בדיקות:

MRI עש צווארי וובו נמצא בלט דיסק עם לחץ על החוט השדרה C4-5.
    אותות תקינים ממח עצם, איןהאדרות פתולוגיות ואין תהליך תופס מקום.

בבדיקה נוירולוגית קלינית נמצא קלונס דוצ, בבינסקי דוצ, טרמנר הופמן והחזרים ערים.

נצפתה הליכה ספסטית.

באבחון של נוירוכירוג האבחנה: PROGRESIVE SPASTIC TETRAPARESIS עם המלצה לניתוח PARTIAL DISCETOMY.

האם לדעתך עלי להמשיך בבירורים נוירולוגים למציאת מחלה נוירולוגית כגון MS או ALS אשר מדירות שינה מחיי או לנתח ולהסיר את הלחץ מחוט השדרה אשר קיים מזה שנתיים וגורם לפרוגרסיביות?

בתודה,

אורי

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

קשה כמובן לדעת מה הסיבה לסימפטומים שלך. מאחר שאצלך הבעיה יוותר מורכבת, וקיימים גם שינויים בעמוד השדרה, וכן ממצא של פאראפרזיס ספסטית, יתכן שזה קשור גם לכך. הייתי מציע שתיגש להערכה נוירולוגית נוספת על מנת לנסות לברר מה סיבת הסימפטומים.

בברכה

ד"ר רון דבי

אורי
    משתתף

דר שלום

עכשיו זה ברור.

בן 43 לאחר ניתוח שחרור לחץ חוט שדרה C4/5 הליכה ספסטית גם לפני ניתוח וגם היום 5 חודשים לאחר ניתוח מוצלח בו שוחרר הלחץ.

נלחם בשיחרור הספסטיות בשל קשיי הליכה תרופות לספאסטיות (בקלופ ודנטריום) ממש לא מועילות. אימוני הידרותרפיה אינטנסיבים.

האם זו גזרה לכל החיים או תגובת מערכת העצבים לנסיון לשקם את הנזק המיאלופתי בחוט השדרה?

האם יש עצה לשיחרור הספסטיות מעבר לבקלופן ומרפי שרירים?

האם תוספי חלבונים וחומצות אמינו יכולים לחזק שרירים?

תודה,

אורי

דר רון דבי
    מנהל בפורום

אורי שלום

הספסטיות והמיאלופתיה יכולים להסביר את התופעות. בנוגע לספסטיות האפשרויות הן טיפולים תרופתיים, פיזיותרפיה ומתיחות, במקרים קיצוניים הזרקות לנוזל השדרה. אם מדובר בנזק קבוע לעצבים, יתכן שתשאר עם מגבלה קבועה, לא יכול לדעת בוודאות.

כל טוב

ד"ר רון דבי

אורי
    משתתף

דר יקר

תודה על תשובתך. לפי EMG והערכת נוירולוג לא נצפתה פגיעה עצבית אלא חולשה ספסטית תוצאה מיאלופתית.

כפי שאמרת אני אכן מתאמן כל יום בהידרותרפיה ופיזיותרפיה למתיחות ורוטציות שרירי רגליים.

בבריכה בהידרותרפיה אני נע ללא שום מגבלה באופן מלא.

האם חולשת ספסטית של שריר היא כתוצאה של ההתכווצויות והטונוס הגבוהה או חוסר פעילות בשנה האחרונה בשל קשיי ההליכה כתוצאה של ספסטיות?

תודה גדולה על סבלנותך ואדיבותך

אורי

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום,
    התלונות שלך נשמעות נוירופתיות, דהיינו ממקור עצבי. אין זה אומר אוטומטית שיש לך נוירופתיה , דהיינו מחלה של העצבים ההיקפיים. לעיתים קרובות העצבים ההיקפיים רגישים ויוצרים פעילות חשמלית מוגברת, דבר שבא לביטוי בתחושות לא תקינות כפי שתארת. התחושות הלא תקינות כמעט תמיד מוחמרות בלחץ נפשי. לדעתי, כדאי שתבדק על ידי נוירולוג על מנת לוודא שלא מדובר בבעיה עצבית. אם יתברר שתחושותיך מקורן בגירוי יתר של העצבים , ללא מחלה של העצבים , ניתן יהיה כמובן לטפל בסימפטומים על מנת להקל עליך. לדעתי, ההפרדה בין מצבים כמו חרדה וכו' לבין בעיות נוירולוגיות היא מלאכותית במידה רבה, משום שגם חרדה מקורה בפעילות עצבית לא תקינה שמתרחשת במוח, אלא שההסתמנות היא בתחושות, במצב הרוח וכו', כך שלמעשה מדובר בטווח של הסתמנויות.

כל טוב

ד"ר רון דבי

אורי
    משתתף

דר יקר

כפי שסיפרתי הלחץ מחו השדרה ירד אך לצערי בבדיקת דם השבוע נמצאו אצלי רמות ויטמין D מאוד נמוכות 10 ng/ml .

האם גם זה מסביר את תופעות הנימול, חולשה בשרירי רגליים ושאר סימנים נוירופתים בנוסף על המיאלופתיה?

התחלתי טיפול אינטנסיבי בויטמין D10 וכמובן עברתי ניתוח לשחרור לחץ חוט השדרה בגובה C4-5

האם עלייה ברמת ויטמין D תביא לשיפור בכח השרירים וירידה בתחושות הנוירותיות?

תודה על זמנך

אורי

מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.