מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מיכאל
    משתתף

שלום,
    לפני כחודש החלו לי תחושות מוזרות בעת עמידה והליכה, עיקרן כיווץ מוגזם של שרירי הרגליים האחוריים (בשתי הרגליים, הן בשוק והן בירך) וחוסר יציבות (שרירי השוק והירך האחורית מרגישים מכווצים כל עוד אני עומד, כשאני הולך התחושה היא שהם מתכווצים יותר מהרגיל ויש תחושת כאב בעת מתיחתם). בנוסף יש גם מעט בעיות זקפה (זקפה חלשה) ושתן מעט עצור (לקראת הסוף יש תחושה שלא התרוקן לחלוטין, זה מאוד מתון). לפני שבועיים ביקרתי נוירולוג שמצא "החזרים גידיים ערים מאוד בגפיים, קלונוס באכילסים, רפלקסים פלנטרים אינדפרנטיים – רמז לצ'דוק דוצ" ובסיום כתב "חשד לסימנים פירמדיאלים, בDD גם מחלה דהמיאלינאטיבית". לאחר מכן שלח אותי למיון, במיון ראו אותי גם אורתופד וגם נוירולוג(ית). שניהם סיכמו את אותם סימנים ואמרו שהם קלים מכפי שהנוירולוג הראשון כתב, אך הבהירו שלדעתם אין סימנים לבעיה בעמוד השדרה או לspinal cord compression, אלא שעשוי להיות ממצא בחוט השדרה עצמו (ובדגש, במקרה הקיצוני, על מחלות שהורסות את המיאלין כמו ms). נשלחתי לmri שיבוצע בסוף החודש הנוכחי.

שאלתי נוגעת לעניין הspinal cord compression. אני יודע שזה יכול להחשב מצב חירום רפואי. רציתי לוודא שאין כך הדבר מאחר ויש עוד חודש עד הבדיקה (בסהכ אני כן סומך על דעתם של הרופאים שבדקו אותי) עם זאת נתקלתי במספר מקומות בספרות בכך שסימנים פירמידיאלים עשויים במקרים רבים כן להעיד על compression.

שאלתי היא, בהנתן מה שהם כתבו ומה שתארתי, ברוב המקרים, האם נדרשים סימנים קליניים אחרים/נוספים על מנת להחליט שמדובר בcompression ושצריך לבצע בדיקות דחופות?
    אדגיש שאין לי כאבי גב/צוואר בכלל.

תודה רבה

מיכאל

מיכאל
    משתתף

סליחה, אציין שהנוירולוג הראשון כתב בסוף "חשד לסימנים פירמידיליים". (כמו כן כל הממצאים שהוא ציין היו דו צדדיים).

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    תלוי מה הממצאים בבדיקה. לחץ או חוט השדרה או מחלה של החוט יכולים לתת מגוון סימפטומים, תלוי מה מידת הפגיעה ואיזה מסילות עצביות מעורבות.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.