מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #25673
  משה
  משתתף

  שלום רב, אתמול אמא שלי ביצעה סי טי מוח בעקבות כך ששנה שעברה היה אירוע של התעלפות/פרכוס ועשתה eeg לפני שנה שבה היה רשום גלים איטיים מחודדים בולטים מן הרקע באונה טמפורלית שמאלית. הנירולוג אמר שהממצא לא ספציפי ולא צריך לעשות כלום. הלכנו לרופא אחר לפני חודש והוא המליץ לעשות סי טי. חשוב לציין שאין שום אירוע של התעלפות או פרכוס, כאב ראש. אני העלה כאן את הבדיקה ואשמח לקבל תשובה כי אני מאד מאד מודאג
  ממצאים: מודגמת סטייה קלה של קו האמצע לימין עד 0.5 ס"מ סיבתה אינה ברורה. אין עדות לדמם תוך גולגלתי, חדרי המוח הציסטרנות והחריצים צרים מהצפוי לגיל הנבדקת בעיקר החריצים אין הדגמה אבחנתית של ממצא פוקלי ללא האדרה פתולוגית מערות הפנים מאווררות היטב, המבנה הגרמי שמור.
  התרשמות: מערכת החדרים והציסטרנות צרה מהרגיל קו האמצע סוטה מעט לימין להשלמת בירור על ידי mri
  גילה של אמא שלי 60. האם הבדיקה אומרת שיש חלילה גידול או עברה אירוע מוחי חולף? אני מאד מודאג ואשמח להסבר על התוצאות מה זה החדרים הצרים. תודה.
  רוצה להוסיף רק שרשום בבדיקה אין הדגמה אבחנתית של ממצא פוקלי זה אומר שלא הצליחו לראות בבדיקה או שפשוט אין ממצא פוקלי שזה טוב?
  אני לחוץ ואשמח לקבל הסבר על הממצאים והאם יש לגשת בדחיפות לרופא כי כרגע עוד אין תור. תודה מראש

  #25676
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  על פניו לא נשמע שיש ממצא בעייתי. אין עדות לגידול או לממצא מדאיג.
  בכל אופן, עליכם להתייעץ עם הרופא שהפנה לבדיקה, כי חשובה כמובן הקורלציה הקלינית.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #25688
  משה
  משתתף

  תודה רבה ד"ר על התשובה.
  הרופא הפנה לסי טי בגלל שאני לחצתי על אמא שלי ללכת לרופא ולבדוק אחרי שרופא נוירולוג (הראשון שהיינו אצלו) טען שבבדיקת ה eeg אין ממצא ספציפי ואין צורך לעשות כלום. ואני קצת חששתי מקריאה בפורומים ואמרתי לה ללכת לנירולוג אחר, כל זה במסגרת הקופה. הרופא שהיינו הפנה אותה ל סי טי שיצא כפי שרשמתי. ניתנה הפנייה ל MRI וחשוב לי להגיד שלאמא שלי אין שום כאב ראש, סחרחורת או תלונות אחרות. והיא הלכה לרופא כי אני ביקשתי ממנה. אבל חשוב לי לדעת מה הכוונה חדרי המוח צרים לגיל הנבדקת? מהם הציסטרנות? והסטייה שמודגמת? באילו מצבים דבר כזה יכול לקרות. לא מצאתי על זה שום מידע ואף אחד לא מסביר את זה ואשמח לקבל הסבר בשפה הפשוטה לאדם שהוא אינו רופא.

  #25690
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  כשעושים בדיקות מיותרות וקוראים בפורומים אז מגלים ממצאים לא רלוונטים שקיימים באוכלוסיה הבריאה ואז נלחצים עוד יותר ונכנסים למעגל של לחץ מיותר. ציסטרנות זה חללי המוח שקיימות אצל כולנו, זה שהן קצת רחבות לא אומר שיש לכך משמעות. כפי שאמרתי לך, בנוגע למשמעות הממצאים אמך צריכה להתייעץ עם הנוירולוג שהפנה אותה לבדיקה.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.