מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יפעת
    משתתף

שלום, בחודשים האחרונים שמתי לב למספר סימפטומים שהתחילו להדאיג אותי. אינני יודעת אם יש קשר בין הדברים או לא. אני מתגוררת באנגליה ומחכה לראות רופא משפחה בעוד כשבוע. אודה לך אם תוכל לומר לי מה דעתך, כולל דחיפות וכמה ללחוץ לראות רופא מומחה, כיון שכאן זה פחות שכיח.
    אני בת 38, בריאה בס"כ, אך לוקחת תרופות באופן קבוע לתת פעילות של בלוטת התריס ולריפלוקס. אני יחסית פעילה גופנית- חדר כושר ושחיה.
    הסימפטומים היותר מדאיגים כללו מספר פעמים של כיווץ חזק בגפיים מאחור,בשוקיים, שנמשך לאורך כל היום וכאב בעיקר בהליכה והקשה עליה. זה קרה מספר פעמים (ממוצע של אחת לחודש) בכ-4 החודשים האחרונים. בפעם הראשונה- היה כיווץ חזק במיחוד- עד כדי תחושה שהשריר נקרע- רק ברגל אחת. הכאב החד נמשך כ-10 דקות ולא יכולתי לדרוך על הרגל במשך כחצי שעה לאחר מכן. למחרת חשתי תחושת חולשה ברגל, ותחושה של חוסר/חלל במשך כל היום. הפעם הזאת היתה בסמיכות לחוסר שינה אחרי הגשת עבודה לאוניברסיטה – ולכן למרות שניבהלתי בהתחלה-הנחתי שזה קשור לתשישות/סטרס. מאז זה קרה בפתאומיות ב-2 השוקיים- כאב פחות חד אך לחץ וספאזם חזק שנמשך כל היום והקשה על הליכה. סימטומים אחרים שהבחנתי בהם היו שתן חזק מרוכז עם ריח חריף. השבוע חשתי תחושת מליחות נוראית שלא חלפה כל היום ללא קשר למה שאכלתי/שתיתי והבחנתי בנקודות לבנות בחלק הפנימי של השפה. למחרת זה חלף. באותו היום היתה גם תחושת גרד עם פריחה קלה באיזור הבטן/מותן. תודה מראש, יפעת.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

התכווצות שרירים ברגליים

יפעת שלום, קשה לקשר בין כל הסימפטומים. בכל אופן התכווצות שרירים ברגליים ובפרט בשוקיים נשמע כמו muscle cramps שזו תופעה שכיחה למדי שיש לאחוז מסויים של האנשים. בכל אופן אם התופעה ממשיכה כדאי שתבדקי גם על ידי נוירולוג. מקווה שלא תהיה לך בעיה להגיע לנוירלוג באנגליה, כי מספר הנוירולוגים באנגליה יחסית מצומצם.

בברכה

ד"ר דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.