מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    בועז
    משתתף

שלום ד"ר
    אני בן 40 בד"כ בריא למעט אסטמה, אבל היפוכונדר.

לפני 4 שנים בעקבות ארוע טראומטי התחילו לי פסיקולציות וכאבי שרירים בכל הגפיים. נשלחתי לבצע MRI מח ,עמש"צ ועמ"ש , נמצאו בלטי דיסק רבים ללא מילופטיה.
    ביצעתי גם 3 פעמים EMG ו NCT כאשר כולם יצאו תקינים ללא עדות לפגיעה ב LMN.

התסמינים חלפו לאחר שנה.הנוירולוג ד"ר צבי באום טען שזה ממתח וחרדה . יש לציין שאני היפוכונדר.

בשבועיים האחרנים שוב פסיקולציות ברגליים ( שוקיים וירכיים) וכאבי שרירים . היום גם שמתי לב שנראה כאילו שריר השוק הימני ( הרגל החזקה שלי) נראה קטן יותר מהשריר ברגל שמאל, כמובן שרצתי לרופא והוא מדד ואכן היקף השריר הימני הוא 35 ס"מ והשמאלי 36 ס"מ. הוא טען שזה לא נורא ואין מה לדאוג אבל אני מוטרד מאוד מאוד. בבדיקה נוירולוגית נמצא חוסר יציבות קל בעמידה על רגל ימין

האם זה יכול להיות ניוון שרירים ?

תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

כפי שאתה בעצמך מציין נבדקת כבר מספר פעמים על ידי רופא נוירולוג וגם עברת בירור מקיף שהיה תקין, כך שאני לא רואה סיבה לדאגה. ההבדל הקטן בהיקף השרירים לא נשמע משמעותי. כמו כן, ברוב המקרים פסיקולציות, קפיצות שרירים וכו' הינן שפירות, דהיינו אינן מעידות על מחלה נוירולוגית ועשויות לנבוע ממצבי מתח ולעיתים סיבתן אינה ברורה.

כל טוב

ד"ר רון דבי

בועז
    משתתף

אני מודה לך על התשובה.
    אני רק לא מבין איך זה שרואים את קפיצות השרירים אבל ה EMG לא רואה אותם?
    אם במהלך הבדיקה אין קפיצות פעילות,האם ה EMG יכול לזהות את המחלה ?

שוב תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות בשרירים

שאלה טובה, בדיקת EMG בודקת את פעילות השרירים ברגע נתון בשריר נתון, אם באותו רגע לא מופיעות קפיצות בשריר הנבדק, אז כמובן שלא יראו זאת בבדיקה.

בברכה
    ד"ר דבי

בועז
    משתתף

תודה רבה על התשובה,אבל השאלה הייתה האם ה EMG יזהה את המחלה אם קיימת ,על אף העובדה שבאותו הרגע אין קפיצות שרירים ?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פסיקולציות , קפיצות שרירים

שלום

ברגע שמדובר במחלה נוירולוגית בפרט מחלה ניוונית, כגון ניוון שרירים , מחלת ALS וכו' יש סימנים ב- EMG הרבה מעבר לממצא של פסיקולציות. יתרה מזו הקריטריונים לאבחנה הם בין היתר הממצאים ב- EMG, כך שבהחלט בדיקת EMG אמורה לזהות קיום מחלה נוירולוגית של מערכת העצבים ההיקפית, גם כשאין פסיקולציות בעת הבדיקה.

בברכה

ד"ר רון דבי

בועז
    משתתף

מודה לך מאוד.
    שיהיה שבוע טוב

בועז
    משתתף

שלום, מתנצל על אורך השאלה .

ביצעתי שוב EMG ו NCV ואבקש לקבל את חוות דעתך על התוצאות והאם אני יכול להיותר רגוע כדברי הנוירולוגית שלי ?

הבדיקה בוצעה בבית חולים רמב"ם

תוצאות בדיקה הולכות :
    הולכות תקינות במדיאן מוטורי וסנסורי דו צדדי
    האטה בקטע המרפק בצורה קלה באולנר מוטורי דו צדדי
    הולכות תקינות באולנר סנסורי דו צדדי
    מהירות הולכה איטית בפרוניאל ימין,סורל דו צדדי
    מהירות הולכה איטית, חביון גל F מוארך בפרוניאל שמאלי

תוצאות בדיקת מחט :
    דלתואיד שמאל-אין פעילות ספונטנית,גיוס מלא,יחידות תקינות

BICEPS – ימין- אין פעילות ספונטנית,גיוס מלא, יחידות תקינות

FLEXOR CARPI ULNARIS-שמאל- אין פעילות ספונטנית,גיוס מלא,יחידות תקינות וביניהן יחידות פוליפזיות,רחבות,גבוהות

TRICEPS – ימין-אין פעילות ספונטנית,גיוס מלא,יחידות תקינות

TRICEPS – שמאל- אין פעילות ספונטנית,גיוס מלא,יחידות תקינות וביניהן יחדות פוליפזיות,רחבות,גבוהות

APB- שמאל- אין פעילות ספונטנית,גיוס מלא,יחידות תקינות

ADM-ימין- אין פעילות ספונטנית,גיוס מלא,יחידות תקינות

LOW CERVICAL PARASPINAL MUSCLES

שמאל- אין פעילות ספונטנית,גיוס חלקי,יחידות תקינות,וביניהן יחידות פוליפזיות,רחבות,גבוהות

VASTUS MED- ימין-אין פעילות ספונטנית,גיוס מלא,יחידות תקינות

TIBIALIS ANT- ימין-אין פעילות ספונטנית,גיוס חלקי,יחידות תקינות וביניהן יחידות פוליפזיות,רחבות,גבוהות

GASTROC MED- ימין- אין פעילות ספונטנית,גיוס חלקי,יחידות תקינות וביניהן יחידות פוליפזיות,רחבות,גבוהות

LOW LUMBAR PARASPINAL-ימין- אין פעילות ספונטנית,גיוס חלקי,יחידות תקינות ובינניהן יחידות פוליפזיות,רחבות,גבוהות

לסיכום: תסמונת לכידה אולנארית דו צדדית בצורה קלה.
    תסמונת נוירופיזיולוגית ההמתאימה לפולינוירופטיה מוטורית וסנסורית,ככל הנראה בעיקר דמיאלנטיבית.
    בנוסף תמונה נוירופיזיולוגית המתאימה לפגיעה שורשית L%-S1 מימין ללא סימני דנרבציה מתאימה.

מתנצל על האורך, האם זה שולל או מאשש את המצאות ALS ?

הנוירולוגית שלי כתבה : " סימני פולינוירופטיה מעורבת ( לדעתי מעטים,ללא קליניקה),ללא פסיקולציות,ללא פיברילציות,ללא פעילות ספונטנית,
    בדיקה – עצבים קרניאליים תקינים,ללא פסיקולציות בלשון,ללא פסיקולציות בגפיים,בטן,כח גס שמור גם דיסטלי וגם פרוקסימלי,החזרים שווים,ללא חולניים,תחושה שמורה, אצבע אף – תקין"
    לטענתה הבדיקה שוללת ALS , גם הנוירולוגית שערכה את הבדיקה טענה שאין לי מה לדאוג, אבל בכל זאת אני מודאג לאור התוצאות

בועז
    משתתף

זו השאלה ששלחתי
    תודה

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.