מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #15156
  אלמוני
  אורח

  אני בן 78 ומזה כחצי שנה יש לי צניחת עפעפיים נבדקתי ע"י רופא כחולה במחלת ה- MYASTHENIA GRAVIS. הומלץ לי להתחיל טיפול של- MYASTHENIA GRAVIS 30 מ"ג
  עליי להגיע עד 8 כדורים ביום. האם יש מקום לשיפור? האם הכדורים אמורים לעזור ועד כמה? והאם יש מקום לטיפול אחר יעיל יותר? ( אני לא פוסל שום טיפול אינני יכול לקרוא לצפות בטלויזיה ולהינות מחיי היום יום. המצב הזה קשה ומדכא אותי מאוד)
  בברכה, מנחם
  .

  #15157
  אלמוני
  אורח

  מיאסטניה גרביס

  מנחם שלום
  אני מבין בהחלט את מצבך ואת המגבלה. בהנחה שאכן מדובר ב- מיאסטניה גרביס השאלה אם יש חולשה גם של שרירים אחרים מעבר לעפעפיים. במידה והמגבלה היחידה היא בעפעפיים, יתכן שטיפול על ידי מסטינון יעזור במידת מה, אך לרוב זה לא מספיק. לתרופות האחרות יש תופעות לוואי, ולא תמיד מוצדק לתיתן כשמדובר במעורבות עיינית בלבד. לכן, מה שיכול לעזור במקרים כאלה, אלה ניתוחים להרמת העפעפיים. אני לא אומר שזה מה שמתאים לך כרגע, ואולי כדאי להמתין ולראות איך הטיפול התרופתי יעזור, אך באופן כללי זאת אפשרות יעילה.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #15159
  אלמוני
  אורח

  שלום דוקטור רון
  אני מודה לך על התשובה המהירה.
  אכן התענינתי בקשר לניתוח אבל עקב גילי המופלג ובעקבות בדיקות הדם שביצעתי נאמר לי שניתוח יורד מהפרק. האם יש אפשרות לשפר את חיי???????
  בברכה, מנחם

  #15160
  אלמוני
  אורח

  מיאסטניה גרביס
  מנחם שלום
  גילך אינו מופלג. כמו כן מיאסטניה גרביס תוקפת לעיתים קרובות גברים בגלך, ואין מדובר בפרוצדורה מסובכת, אלא אם כן יש לך בעיות בריאות מיוחדות. אני מקווה שהאפשרות של ניתוח לא תרד מהפרק באופן מוחלט. במידה וכן, מה שנותר זה רק טיפול תרופתי כנגד מיאסטניה גרביס.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.