מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלמוני
    אורח

אני בן 78 ומזה כחצי שנה יש לי צניחת עפעפיים נבדקתי ע"י רופא כחולה במחלת ה- MYASTHENIA GRAVIS. הומלץ לי להתחיל טיפול של- MYASTHENIA GRAVIS 30 מ"ג
    עליי להגיע עד 8 כדורים ביום. האם יש מקום לשיפור? האם הכדורים אמורים לעזור ועד כמה? והאם יש מקום לטיפול אחר יעיל יותר? ( אני לא פוסל שום טיפול אינני יכול לקרוא לצפות בטלויזיה ולהינות מחיי היום יום. המצב הזה קשה ומדכא אותי מאוד)
    בברכה, מנחם
    .

אלמוני
    אורח

מיאסטניה גרביס

מנחם שלום
    אני מבין בהחלט את מצבך ואת המגבלה. בהנחה שאכן מדובר ב- מיאסטניה גרביס השאלה אם יש חולשה גם של שרירים אחרים מעבר לעפעפיים. במידה והמגבלה היחידה היא בעפעפיים, יתכן שטיפול על ידי מסטינון יעזור במידת מה, אך לרוב זה לא מספיק. לתרופות האחרות יש תופעות לוואי, ולא תמיד מוצדק לתיתן כשמדובר במעורבות עיינית בלבד. לכן, מה שיכול לעזור במקרים כאלה, אלה ניתוחים להרמת העפעפיים. אני לא אומר שזה מה שמתאים לך כרגע, ואולי כדאי להמתין ולראות איך הטיפול התרופתי יעזור, אך באופן כללי זאת אפשרות יעילה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

אלמוני
    אורח

שלום דוקטור רון
    אני מודה לך על התשובה המהירה.
    אכן התענינתי בקשר לניתוח אבל עקב גילי המופלג ובעקבות בדיקות הדם שביצעתי נאמר לי שניתוח יורד מהפרק. האם יש אפשרות לשפר את חיי???????
    בברכה, מנחם

אלמוני
    אורח

מיאסטניה גרביס
    מנחם שלום
    גילך אינו מופלג. כמו כן מיאסטניה גרביס תוקפת לעיתים קרובות גברים בגלך, ואין מדובר בפרוצדורה מסובכת, אלא אם כן יש לך בעיות בריאות מיוחדות. אני מקווה שהאפשרות של ניתוח לא תרד מהפרק באופן מוחלט. במידה וכן, מה שנותר זה רק טיפול תרופתי כנגד מיאסטניה גרביס.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.