מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    רונית
    משתתף

בס"ד
    שלום רינה ,מה שלומך?
    רציתי לעדכן שמאז הפעם האחרונה ,לפני כשנה, בה היינו בקשר-קרו כמה דברים:התחלתי טיפול ב- CYMBALTA ,תחילה מינון של 30 MG ביום מלפני 9 חודשים בערך,והופיע אצלי שיפור בתחושת האיבון באצבעות הרגלים,ומבחינתי ,לאחר שבמשך יותר מארבע שנים חשתי איבון מוחלט ברגלי עד הבירכיים ולפעמים גם מעליהן.-זה שיפור ענק.פתאום יש יותר אחיזה בקרקע.הנוירולוג שלי העלה לי את המינון בהדרגה והיום המינון הוא 90 MG ביום.השיפור בתחושה לפעמים בכל כף הרגל ולפעמים עד אמצע כפות רגלי.וזה מעודד.הרופא שלי אמר שמוכרת תופעה של שיפור כשמטופלים בתרופה זו בעיקר אצל חולי סכרת.הזכרתי לו שאיני חולה בסכרת והנוירופתיה שלי היא על רקע לא ידוע,אבל הוא ענה שכיוון שרמת הסוכר בדמי גבולית[ היתה 112MG%,כשהערך הנורמלי בקופת חולים לאומית בה אני חברה,הגיע בזמנו,עד 110MG%] ,וזה נקרא מצב טרום סוכרתי,וחשוב לשמור על דיאטה מתאימה ,כי אם לא-אזי ברובם ככולם של המקרים-תתפתח בודאות סכרת בתוך 10 שנים.
    [בינתיים הערך הנורמלי העליון במעבדה שלנו היום הוא 100MG% ולפי זה אני באמת בסכנת סכרת.]היום אני בקשר הדוק עם הדיאטנית בסניף שלי,לדיאטת רזון וכלכלה דלת סוכר.בבדיקה האחרונה התוצאה הראתה ירידה ברמת הסוכר בדמי[109.6MG% ]וכמובן שאני ממשיכה לשמור. בתקוה גדולה שעם ירידת הסוכר בדמי -יחלשו התופעות הלא נעימות ,בלשון המעטה ,של הנוירופתיה..אני עדיין ממשיכה לקבל גם קלציום וויטמין D.לגבי בדיקת רמת הויטמינים B1 וB6,עשיתי אותן באופן פרטי באסף הרופא,ואין חסר.
    דבר נוסף הנוירולוג שלי הדגיש בפני שחשוב ללכת הרבה כדי לחזק את השרירים שנחלשים בגלל הנוירופתיה ,,התרופה משפרת תחושות אך אינה מחזקת שרירים.[בגלל תחושת הכובד המתגבר ברגלי ,ככל שהלכתי יותר,הפחתתי בהליכה ואני בהחלט לוקחת את הוראותיו לתשומת ליבי (ורגלי )במלוא הרצינות ].
    זה מה שיש לי לחדש נכון להיום ,אני מקוה שהועלתי למישהו בעידכון הזה .
    אשמח לעדכן גם בהמשך אם יהיה שיפור נוסף(אני מקוה).שתהיה לכולנו שנה יותר טובה והרבה פחות מיסרת אמן.כל טוב
    בת תיקוה

רינה
    מנהל בפורום

בת תקוה

תודה רבה על העידכון.
    נתת לנו מספר טיפים חשובים שיש להתייחס אליהם – הפעילות הגופנית המומלצת, הדיאטה, וגם שימוש בסימבלטה כתרופה שמשפרת תחושות.
    האם מישהו יעץ לך לגבי חומצה אלפא ליפואית? נכון שאת אולי מוגדרת כטרום סכרתית, אך זה תוסף שנותנים לחולי נוירופתיה סכרתיים. יש הצלחות, לפחות לפי המחקרים שאני קראתי.

האם את מרגישה בהחלשות של השרירים?
    לי דיאטנית יעצה להקפיד לאכול חלבונים כדי לחזק את השרירים, בנוסף להליכות ולשאר הפעילות הגופנית.
    לגבי טיפול במצב הטרום סכרתי – יש משהו שאוכל לשתף אותך בו, אם תפני למייל הפרטי שלי.

נשמח להתעדכן וכמובן נאחל שיפור מתמשך

רונית
    משתתף

בס"ד
    שלום רינה
    תודה על תשובתך .
    לגבי שאלתך אם הופיעה אצלי חולשת שרירים-לא ממש ,רק שבתקופה האחרונה שמתי לב שלפעמים נופלים לי חפצים מהידיים,איני יודעת כרגע אם זה קורה באמת בתדירות גבוהה מהרגיל או שאני פשוט יותר שמה לב.ואני בכנות מקווה שהאפשרות השניה היא הנכונה .
    לגבי חומצה אלפא ליפואית- לא עודכנתי ,עד המייל שלך.האם זה בא בכדורים? ומה בדיוק התועלת?
    אודה על תשובתך
    כל טוב
    בת תיקוה

רינה
    מנהל בפורום

בת תקוה שלום

מצורף קישור אשר מסביר את התועלת של חומצה אלפא ליפואית במיוחד לחולי סכרת.

http://www.clalit.co.il/HE-IL/General/pharmacy/nutitional+supplements/articles/lipoic_acid.htm

בחיפוש בגוגל אפשר למצוא עוד אתרים אשא מתייחסים לתוסף זה.

הוא מופיע בטבליות. יש לחברות שונות. כדאי לעשות השוואת מחירים. יש גם בקופ"ח.

אבל כדאי שתתיעצי עם הרופא שלך.

ראיתי גם את המייל ששלחת לי – אתייחס גם אליו.

הרבה בריאות

רינה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.