מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    נאור
    משתתף

שלום ד"ר. בן 39, ביקרתי במרפאתך פעמיים בשנתיים האחרונות, פעם אחרונה לפני כ 4 חודשים לאור קפיצות שרירים וכאבי שרירים מפושטים. כלל בדיקותיך תקינות, אבחנת אותי כבעל גירוי יתר במערכת העצבים. במהלך השנים האחרונות מס' אירועי קפיצות שרירים בכל הגוף, אך בשבוע האחרון עין שמאל קופצת לי לעיתים שעות ללא הפסקה. אני מניח שהעניין קשור לאופי מערכת העצבים שלי ושזה לא שונה משאר הקפיצות בגוף, אך משום מה העניין מדאיג אותי.
    מה שמוזר הוא שאני יכול "לעורר" את קפיצת העין ע"י סגירתה או נגיעה בה. האם זה אופייני לקפיצת עין שפירה? האם לדעתך עליי להגיע שוב לבדיקה?
    תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    על פניו נשמע שמדובר בסימפטומים של אותה בעיה. לא חושב שיש כרגע סיבה שתגיע שוב לבדיקה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

נאור
    משתתף

תודה רבה.
    שאלה נוספת – האם ניתן בעיקרון לשלב בין ציפרלקס לליריקה?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

כן. אין בעיה. מדובר בתרופות מקבוצות שונות.

נאור
    משתתף

תודה דר. שאלה אחרונה.
    בימים האחרונים בזמן מנוחה בלבד יש מעין תנועות/קפיצות מהירות וקטנות של כל מיני איברים (אצבע, כף רגל) בשני צידי הגוף. כמו "טיק". לא מדובר בקפיצות השרירים שאני מכיר מזה שנים, אלה ממש תנועה מהירה מאד ותזוזה פיזית של חצי שניה. האם זה נשמע כמו חלק מאותה בעיה של קפיצות שרירים וגירוי עצבי שאבחנת אותי או נשמע מתאים למחלה נוירולוגית שמחייבת בדיקה? הדבר מלחיץ אותי מאד וזה בטח רק מוסיף לסימפטום.
    תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    סביר כמובן שזו אותה בעיה, אלא בגלל שיותר סיבי עצב מעורבים אז הקפיצות יותר גסות, כמו טיקים. תשתדל לא להעסיק את עצמך בעניין. המחשבות על כך עלולות להחמיר את הסימפטומים.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

נאור
    משתתף

תודה רבה ד"ר. רק לוודא שהבהרתי את עצמי נכון כדי להיות רגוע, לצד קפיצות השרירים הגסות, ישנן לפעמים תחושה של מעין תנועות מהירות וקטנות לא רצוניות של האיברים (יד, אצבע, כף רגל, רגל). זה מרגיש כאילו עושים לי בדיקת רפלקס רק עם הרבה פחות תזוזה בפועל. זה בעצם תוצאה של קפיצה חזקה יותר של שרירים אשר מזיזה מעט את האיבר?
    תודה רבה על הסבלנות

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    הבהרת את עצמך נכון. על פניו נראה שמדובר בסימפטומים של אותה בעיה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.