מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #25540
  נאור
  משתתף

  שלום ד"ר. בן 39, ביקרתי במרפאתך פעמיים בשנתיים האחרונות, פעם אחרונה לפני כ 4 חודשים לאור קפיצות שרירים וכאבי שרירים מפושטים. כלל בדיקותיך תקינות, אבחנת אותי כבעל גירוי יתר במערכת העצבים. במהלך השנים האחרונות מס' אירועי קפיצות שרירים בכל הגוף, אך בשבוע האחרון עין שמאל קופצת לי לעיתים שעות ללא הפסקה. אני מניח שהעניין קשור לאופי מערכת העצבים שלי ושזה לא שונה משאר הקפיצות בגוף, אך משום מה העניין מדאיג אותי.
  מה שמוזר הוא שאני יכול "לעורר" את קפיצת העין ע"י סגירתה או נגיעה בה. האם זה אופייני לקפיצת עין שפירה? האם לדעתך עליי להגיע שוב לבדיקה?
  תודה רבה

  #25546
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  על פניו נשמע שמדובר בסימפטומים של אותה בעיה. לא חושב שיש כרגע סיבה שתגיע שוב לבדיקה.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #25547
  נאור
  משתתף

  תודה רבה.
  שאלה נוספת – האם ניתן בעיקרון לשלב בין ציפרלקס לליריקה?

  #25550
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  כן. אין בעיה. מדובר בתרופות מקבוצות שונות.

  #25574
  נאור
  משתתף

  תודה דר. שאלה אחרונה.
  בימים האחרונים בזמן מנוחה בלבד יש מעין תנועות/קפיצות מהירות וקטנות של כל מיני איברים (אצבע, כף רגל) בשני צידי הגוף. כמו "טיק". לא מדובר בקפיצות השרירים שאני מכיר מזה שנים, אלה ממש תנועה מהירה מאד ותזוזה פיזית של חצי שניה. האם זה נשמע כמו חלק מאותה בעיה של קפיצות שרירים וגירוי עצבי שאבחנת אותי או נשמע מתאים למחלה נוירולוגית שמחייבת בדיקה? הדבר מלחיץ אותי מאד וזה בטח רק מוסיף לסימפטום.
  תודה רבה

  #25581
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  סביר כמובן שזו אותה בעיה, אלא בגלל שיותר סיבי עצב מעורבים אז הקפיצות יותר גסות, כמו טיקים. תשתדל לא להעסיק את עצמך בעניין. המחשבות על כך עלולות להחמיר את הסימפטומים.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #25602
  נאור
  משתתף

  תודה רבה ד"ר. רק לוודא שהבהרתי את עצמי נכון כדי להיות רגוע, לצד קפיצות השרירים הגסות, ישנן לפעמים תחושה של מעין תנועות מהירות וקטנות לא רצוניות של האיברים (יד, אצבע, כף רגל, רגל). זה מרגיש כאילו עושים לי בדיקת רפלקס רק עם הרבה פחות תזוזה בפועל. זה בעצם תוצאה של קפיצה חזקה יותר של שרירים אשר מזיזה מעט את האיבר?
  תודה רבה על הסבלנות

  #25610
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  הבהרת את עצמך נכון. על פניו נראה שמדובר בסימפטומים של אותה בעיה.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.