מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #17279
    גיל א
    משתתף

    ד"ר שלום רב,
    בן 45 בריא,מטופל בריטלין מזה חודשיים.
    לפני שבועיים שינוי לריטלין 40 מ"ג השהייה ל 8 שעות . מאז תחילת הטיפול תופעות נימול,עיקצוץ בחלקים שונים בגוף.האם לדעתך יש קשר ? האם להפסיק הטיפול בכדור זה ? יש לציין כי בטיפול ב 10 מ"ג לא היו תופעות כאלו.
    אודה לתשובתך בהקדם
    גיל

    #17280
    דר רון דבי
    מנהל בפורום

    שלום

    תופעות תחושתיות כפי שאתה מתאר אינן תופעה לוואי מוכרת של ריטלין. בכל אופן, ריטלין גורם לעוררות של מערכת העצבים, ולתופעות כגון עצבנות, כאבי בטן ואף קפיצות שרירים, כך שיתכן שיש קשר בין הדברים, בפרט אם התופעות התחילו לאחר העלאת המינון. האפשרות היחידה לדעת אם הדברים קשורים היא להוריד את המינון ולראות מה יקרה, שזו כמובן אופציה. בכל אופן, רוב תופעות הלוואי שקשורות לריטלין חולפות, והמוח מסתגל לתרופה ללא בעיה. אתה יכול לנסות להוריד את המינון למשל ל- 20 מ"ג ולראות איך תגיב, ובכך גם לתת לגוף שלך אפשרות להסתגל לתרופה. אם הבעיה תמשיך, תתייעץ עם הרופא שמטפל בך בעניין זה.

    בברכה

    ד"ר רון דבי

    #17287
    גיל א
    משתתף

    ד"ר תודה רבה לך.
    אעשה כן
    חופשה נעימה

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.