מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26543
  נאור
  משתתף

  שלום ד"ר. בן 40 בריא. ביקרתי אצלך במהלך ה 5 שנים האחרונות 3 פעמים בעיקר בגלל קפיצות שרירים נשנות, תחושת עקצוץ בכל מיני מקומות וכאבי שרירים. כלל הבדיקות שביצעת תקינות והתופעות הפסיקו זמן קצר לאחר הביקור אצלך. אבחנת אותי כמי שיש לו מערכת עצבים רגישה / סף נמוך.
  בימים האחרונים עקצוצים בכל מיני מקומות בגוף, מעין גירוד קל אשר מצריך ממני תגובה של נגיעה במקום הגירוי (ברוב המקרים אפילו לא גירוד של ממש) כדי לסלק את התחושה הזו.
  כמובן שהדבר מטריד אותי שמא מדובר בתסמין של מחלה נוירולוגית או אחרת.
  אני מודע לעובדה שאני "מועד" לתופעות מסוג זה בגלל עברי, אבל בכל פעם מחדש הדבר מעורר אצלי חשש. האם יש צורך בבדיקות? האם מה שתארתי תואם מחלה כלשהי?
  תודה רבה.

  #26548
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  נראה שמדובר באותו סוג של סימפטומים ולא באיזה מחלה חדשה.
  על פניו לא נשמע סיבה לדאגה. תוכל להשתמש בתרופות להרגעת מערכת העצבים אם התופעה מטרידה אותך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #26568
  נאור
  משתתף

  תודה רבה ד"ר. בעוד העקצוצים נמשכים, שמתי לב שכאשר אני מגרד למשל בקרקפת או בכל מקום אחר שבו אני מרגיש עקצוץ/נימול, אני בעצם גורם לתחושת העקצוץ/גירוד להתגבר, כ 10 שניות לאחר מכן. האם מעצם הגירוי שאני עושה למקום, אני משפיע על העצב? כיצד יתכן שאני יכול להגביר את תחושת הגירוי ממערכת העצבים?
  תודה רבה.

  #26569
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  כנראה הגירוד גורם לגירוי העצב.

  #26616
  נאור
  משתתף

  ביום שהחלו הפרעות התחושה, החלו גם הירדמויות תכופות של הידיים בלילה (כמעט כל לילה). כך גם היה למיטב זכרוני לפני מספר שנים כאשר חוויתי תקופה של עקצוצים והפרעות תחושה. שאלתי היא, האם תחושת ההירדמויות יכולה להיות חלק מהסימנים לאנשים עם מערכת עצבים רגישה/בעלת סף גירוי נמוך כפי שאני אובחנתי?

  #26623
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  כן, יכול להיות.

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.