מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 22 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מיכל
    משתתף

שלום.
    אני חודש אחרי לידה עם המון תופעות בגוף שקרו יום לאחר הלידה.
    כשבוצע אפידורל הרגשתי זרם לאורך החוליות עמוד השדרה עד הצוואר …ובזמן הלידה התלוננתי על כאבים באיזור. יום למחרת הלידה התחלתי להרגיש עיקצוצים ונימולים ברגל ימין בזמן ישיבה ולאחר מכן גם התחילו לי עיקצוצים ביד ימין…ואחכ גם ברגל שמאל וביד שמאל..אבל זה היה מעט לעומת הצד הימני.. תוך כדי הרגשתי גם חוסר תחושה בישבן ובעצם הזנב…שעל כל זה התלוננתי בביהח…השאירו אותי שבוע לאישפוז…ושיחררו אותי לבדיקות במרפאה.

במהלך כל החודש הזה התווספו עוד ועוד תופעות…בהתחלה התחילו לי מעין שריפות בגב העליון מצד ימין…ולאט לאט הרגשתי את השריפות האלה…(כמו נימול שכזה) לאורך כל חוט השדרה. בגב התחתון. באגן. בעצם הזנב.כמו כאב כזה מוזר של אי תחושה…זה לא כאבים חזקים במיוחד פשוט מטרידים.. וגם בברכים בשני הרגלים הרגיש לי תחושה כזו ורגל ימין כבדה כזו…
    ובנוסף מרגיש לי שהשתן לא בא לי בקלות. ובשבוע האחרון אני מרגישה שיש לי תחושה שכל הזמן יש לי עוד שתן..כאילו שלא מצליחה להתרוקן כמו שצריך. הלכתי לרופא נשים שחשב שזה דלקת אבל תרבית השתן שלי יצאה תקינה.

נכון לעכשיו אני לפני בדיקת emg שתי ידיים וemg של סיב בודד לנבדק 2 רגלים.
    mri עמוד השדרה סקראלי. mri מח ועמוד שדרה צווארי בשאלה של דמילינטבי.
    חשוב לציין שהייתי אצל נירולוג שכתב לי: בדיקה נירולוגית עצבים קרניאלים תקינים. כח גם תקין. החסרים סימטריים. אין סימנים פירמידליים. תחושה לכל המודיליטי תקינים.

שאלותי:
    1. אני בחרדות קשות מאוד האם אני יכולה לקחת משהו לחרדות כמו ציפרלקס? האם זה ישפיע לי על תוצאות הבדיקות…mri מח?. או ההפך האם החרדות יכולות להשפיע עלתוצאות הבדיקות ?
    2. האם ההפניה של הבדיקת emg מספיקה לכל המקרה שלי? האם לעדכן את הרופא בעת הבדיקה גם על נושא הישבן?
    3. לא היה לי כלום לפני הלידה. האם האפידורל יכול לגרום לכל התופעות האלה…וזה נורמלי שהכל מחמיר מהר מאוד?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    את יכולה לקחת טיפול לחרדות, זה לא אמור להשפיע על בדיקת MRI של המוח. בדיקת EMG יכולה גם לצאת תקינה, במידה ומדובר בתלונות שאינן כתוצאה מנזק של העצבים ההיקפיים. לא סביר שהאפידורל הוא הגורם הישיר לכל התלונות המפושטת שאת מתארת.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מיכל
    משתתף

תודה לך על תשובתך
    איך אדע אם יש לי נזק בעצבים ההיקפים?
    נזק בעצבים ההקיפים יכול להיגרם מאפידורל? לא היו לי כאלה תחושות לפני הלידה הזו..

מיכל
    משתתף

עוד שאלה
    עשיתי ממש עכשיו את הבדיקת emg, והיא יצאה תקינה אבל כאשר הרופא בדק אותי פיזית בכפות הרגל הקדמיות…רצה שאתנגד קדימה…ויצא שלא עשיתי זאת חזק…אמר משהו על החזרים…האם זה יכול להיות שזה משהו לא בסדר…?…
    אני לפני הmri… ומאוד לחוצה…

מיכל
    משתתף

ושוב תודה על הכל
    אני רוצה להוסיף עוד שאלה לשתי השאלות הקודמות
    כמו שרשמתי עשיתי אתמול את הבגיקת emg… ומאתמול בלילה התחזקו לי הזרמים החשמליים ברגלים…כאילו עד עכשיו זה היה סוג אחר של הרגשה של עיצוצים…של הירדמות..ולא חשמל….וכרגע יש לי כל הזמן זרמים חשמליים כאלה…זה יכול לקרות את בדיקת emg..זה עובר??…

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    בדיקת EMG בודקת את העצבים ההיקפיים. בדיקת MRI של המוח בודקת כמובן את מערכת העצבים המרכזית. לגבי מה שאמר הרופא שבצע את ה- EMG אין לי מושג למה הוא התכוון, היית צריכה לשאול אותו.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מיכל
    משתתף

תודה לך
    ולגבי שאלתי האחרונה
    האם יתכן שמאז הבדיקת emg. יש לי יותר זרמים חשמליים ברגלים ובידיים.
    לפני כן היו לי רק עיקצוצים ונימולים… ולא כל היום…וכמה שעטת לאחר הבדיקה התחילו לי זרמים חשמליים…במיוחד ברגל הימנית שם יש לי גם כאב בשריר במקום שהוא דקר אותי…

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    זה לא אמור לקרות, אבל יכול להיות שזו התגובה של הגוף שלך לבדיקה. בכל אופן, זה לא מעיד על נזק לעצבים. בדיקת EMG לא גורמת לנזק לעצבים, היא מגרה את העצבים, אך יתכן שאצלך התגובה קצת מוגזמת. סביר שזה יחלוף.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מיכל
    משתתף

שוב אתחיל בהמון תודות להתייחסותך,

אני כבר שבוע אחרי הבדיקה ועדיין יש לי זרמים חשמליים ברגלים ובידיים
    והרגל הימנית ממש כאובה בשריר השוק ולמטה ובכף הרגל בקרסול …וקצת גם בישבן..
    בידיים הזרמים לפעמים ממש שורפים לי..
    לא הייתה לי תחושה כזו לפני הבדיקה
    האם יש סיכוי ולו הכי קלוש שהבדיקה יכלה לעשות לי איזה פגיעה עצבית…או יכולה לפגוע לי בעצבים ההיקפים?
    הבדיקה אומנם יצאה תקינה אבל אני חוששת שאחרי הבדיקה יתפתח לי איזה נזק או משהו כי זה לא חלף עדיין .

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    הבדיקה לא אמורה לגרום לנזק עצבי בשום מקרה. ככל הנראה יש החמרה של התלונות שהיו לפני הבדיקה, אך הבדיקה מעצם טיבה לא גורמת לנזק עצבי.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מיכל
    משתתף

אני ממש מודה לך על ההתייחסות
    יש לי תור אליך רק בעוד חודשיים.
    וכרגע אני ממש סובלת.
    מצבי ממש החמיר.
    אני כתבתי שאני אחרי לידה עם אפידורל ועם המון נימולים וזרמים ועיקצוצים בהמון מקומות בגוף…ואחרי בדיקת emg תקינה…שאחרי הבדיקה הכל יתגבר כנראה כמו שרשמת לי…יש לי פשוט החמרה עם התלונות…ואני ממש כאובה
    יש לי mri מח ועמוד שדרה צווארי בעוד שבוע לשאלת תהליך דימנלאטיבי..
    האם יתכן שהאפידורל יגרום לזיהום כזה או אחר שמערכת העצבים שלי ישתוללו ככה…כרגע נורולוג שראה אותי חושב שיש לי רק חרדות…אבל הגוף שלי מרגיש אחרת.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    נזק עצבי אפשר להעריך בבדיקה הנוירולוגי ובבדיקות נוספות כמו בדיקת EMG.
    בדיקת אפידורל יכולה אולי לגרום לנזק עצבי מקומי במקום ההזרקה אם פוגעים בעצב, אך לא לנזק מפושט.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מיכל
    משתתף

אז איך יתכן שרק מיד אחרי הלידה הכל התחיל…ממש מתסכל
    יש לי שתי תינוקות קטנטנים…אחד בן שנה והשני בן חודשיים…
    אף פעם לא היה לי תחושות כאלה…התחיל ברגלים..יום אחרי הלידה …אחכ בידיים …בישבן…באזור עצם הזנב…בגב התחתון והעליון…בברכיים…ואחכ בירכיים ולאורך כל הידיים..וגם לפעמים בפנים ובפה…ממש הרגשה של שריפות..זרמים…ומשיכות כאלה..וכאבי שרירים
    אני מרגישה לאחרונה שהיד הימנית והרגל הימנית מאוד נחלשו כזה…
    האם לגשת שוב לבדיקת נירולוג? או לחכות לתוצאות הmri…

אתמול ממש הרגיש לי גם כאבי גב מאחורי בית החזה..שממש הרגשתי את הכאבים גם בבית החזה.
    ושוב תודה על הכל!!!!!!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    עדיף לדעתי שתמתיני לתוצאת ה- MRI ואז תגשי לנוירולוג.
    לא תמיד מוצאים סיבה לתחושות האלה, אך זו תופעה שקיימת אצל הרבה אנשים, ואם היא מפריעה אז אולי צריך לטפל בה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מיכל
    משתתף

תודה לך אני אחכה
    התופעה הזו אומנם מפריעה…אבל אני גם חוששת שהיא לא מסוכנת..
    האם זה מסוכן?

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 22 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.