מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ליאור
    משתתף

דוקטור שלום. אודה לך על הדרכה האם עלי לפנות למומחה או שאין מקום לדאגה. בערב פסח, לאחר עבודה קשה בבית כולל עבודות ניקיון עם חומרים חריפים, החלו לי עיקצוצים בקצות האצבעות של שתי הידיים, זה בכל האצבעות ולאורך כל היממה, כעבור כשבועיים העיקצוץ די נחלש אבל עדיין לא עבר. הכי גרוע זה בלילה, משום שאני נוטה לישון עם הראש על היד ואז העיקצוצים מתגברים מאוד.
    אציין שאני בן 50 בריא בד"כ עם השמנה מתונה ולחץ דם גבוה אבל מאוזן עם תרופות. עבודתי כרוכה בשימוש רב במחשב עכבר ומקלדת אבל דווקא בחודש שלפני פסח הייתי בחופש ולא עבדתי עם המחשב.
    באינטרנט מצאתי את הסימפטום של "נימול" (ידיים רדומות) בהקשר של תסמונת התעלה הקרפלית אבל לא נראה לי שזאת הבעיה כי העיקצוצים רק ממש בקצות האצבעות. מה זה יכול להיות? האם צריך למהר לנוירולוג ואולי לאורטופד?
    תודה רבה מראש, ליאור

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נימול בידיים

שלום

תחושת נימול היא תמיד ממקור עצבי. האפשרות של תסמונת התעלה הקרפלית היא סבירה בפרט לנוכח העובדה שהנימול החל לאחר עבודה עם הידיים וגם התופעה שכיחה יותר אצל אנשים שעובדים עם הידיים כמו למשל מול מחשב. זה שהנימול רק בקצות האצבעות זה יכול להיות בתסמונת התעלה הקרפלית. בכל אופן, בדיקת EMG פשוטה תתו את התשובה אם מדובר בתסמונת התעלה הקרפלית. בדיקת EMG מבוצעת דרך קופת חולים, ואתה יכול לקבל הפנייה גם על ידי רופא המשפחה שלך.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

ליאור
    משתתף

אין מילים בפי על התשובה המהירה והמאוד מקצועית. אתם עושים שירות עצום לציבור פה בפורום. אפנה לרופא, ושוב תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

בהצלחה וכול טוב

ליאור
    משתתף

דוקטור שלום. שוב תודה על הייעוץ. רופאת המשפחה בדקה את הידיים וטוענת שאין שום סימן לבעיה בעצב המדיאני. אני מתפקד רגיל אבל זה די מטריד.
    חשוב לי לציין שבינתיים התחילו להופיע לי עיקצוצים גם במחיצה של האף (רק בפתח האף) – מדי פעם אבל גם כן מתמשכים! וגם שמתי לב שבוהן רגל ימין לפעמים לגמרי רדומה. אני ממש חושש, מה יכול להיות שעושה את כל הדברים האלה, אולי זה מחסור בויטמין או משהו אחר?
    תודה רבה מראש ליאור

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    לא תמיד מוצאים סיבה להפרעות תחושה מסוג זה, פעמים רבות מדובר ברגישות של העצבים, שזו למעשה תכונה של העצבים ולא מחלה. בכל אופן, כדאי שתבדק גם על ידי נוירולוג .
    בברכה
    ד"ר רון דבי

ליאור
    משתתף

תודה רבה!

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.