מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #22180
  ליאור
  משתתף

  דוקטור שלום. אודה לך על הדרכה האם עלי לפנות למומחה או שאין מקום לדאגה. בערב פסח, לאחר עבודה קשה בבית כולל עבודות ניקיון עם חומרים חריפים, החלו לי עיקצוצים בקצות האצבעות של שתי הידיים, זה בכל האצבעות ולאורך כל היממה, כעבור כשבועיים העיקצוץ די נחלש אבל עדיין לא עבר. הכי גרוע זה בלילה, משום שאני נוטה לישון עם הראש על היד ואז העיקצוצים מתגברים מאוד.
  אציין שאני בן 50 בריא בד"כ עם השמנה מתונה ולחץ דם גבוה אבל מאוזן עם תרופות. עבודתי כרוכה בשימוש רב במחשב עכבר ומקלדת אבל דווקא בחודש שלפני פסח הייתי בחופש ולא עבדתי עם המחשב.
  באינטרנט מצאתי את הסימפטום של "נימול" (ידיים רדומות) בהקשר של תסמונת התעלה הקרפלית אבל לא נראה לי שזאת הבעיה כי העיקצוצים רק ממש בקצות האצבעות. מה זה יכול להיות? האם צריך למהר לנוירולוג ואולי לאורטופד?
  תודה רבה מראש, ליאור

  #22190
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  נימול בידיים

  שלום

  תחושת נימול היא תמיד ממקור עצבי. האפשרות של תסמונת התעלה הקרפלית היא סבירה בפרט לנוכח העובדה שהנימול החל לאחר עבודה עם הידיים וגם התופעה שכיחה יותר אצל אנשים שעובדים עם הידיים כמו למשל מול מחשב. זה שהנימול רק בקצות האצבעות זה יכול להיות בתסמונת התעלה הקרפלית. בכל אופן, בדיקת EMG פשוטה תתו את התשובה אם מדובר בתסמונת התעלה הקרפלית. בדיקת EMG מבוצעת דרך קופת חולים, ואתה יכול לקבל הפנייה גם על ידי רופא המשפחה שלך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #22194
  ליאור
  משתתף

  אין מילים בפי על התשובה המהירה והמאוד מקצועית. אתם עושים שירות עצום לציבור פה בפורום. אפנה לרופא, ושוב תודה.

  #22206
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  בהצלחה וכול טוב

  #22207
  ליאור
  משתתף

  דוקטור שלום. שוב תודה על הייעוץ. רופאת המשפחה בדקה את הידיים וטוענת שאין שום סימן לבעיה בעצב המדיאני. אני מתפקד רגיל אבל זה די מטריד.
  חשוב לי לציין שבינתיים התחילו להופיע לי עיקצוצים גם במחיצה של האף (רק בפתח האף) – מדי פעם אבל גם כן מתמשכים! וגם שמתי לב שבוהן רגל ימין לפעמים לגמרי רדומה. אני ממש חושש, מה יכול להיות שעושה את כל הדברים האלה, אולי זה מחסור בויטמין או משהו אחר?
  תודה רבה מראש ליאור

  #22221
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  לא תמיד מוצאים סיבה להפרעות תחושה מסוג זה, פעמים רבות מדובר ברגישות של העצבים, שזו למעשה תכונה של העצבים ולא מחלה. בכל אופן, כדאי שתבדק גם על ידי נוירולוג .
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #22226
  ליאור
  משתתף

  תודה רבה!

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.