מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #19252
  בבאי
  משתתף

  לפני בערך חודש העפעף התחתון בעין ימין התחיל לקפוץ לי. לא מדובר בקפיצות אקראיות, זה קורה כשאני מתעטש, מפהק וצוחק, וכשאני עוצם את העיניים חזק. לפני חודש עברתי בדיקת MRI מסיבה אחרת לגמרי, ולא התגלה שום ממצא חריג (אני לא זוכר אם העפעף קפץ באותו הזמן של הבדיקה). אתמול גם העפעף העליון התחיל לקפוץ (שוב, רק אם לדוגמה אני מתעטש, מפהק או עוצם את העיניים חזק).

  לפני שבועיים, עם סיום טיפול אנטיביוטי התחילו גם שרירים אחרים לקפץ להם, אבל באופן אקראי, בעדינות ובכל הגוף. לא יודע אם יש קשר.

  בימים האחרונים התופעה של קפיצות שרירים בכל הגוף פוחתת באופן משמעותי, אך העין עדיין קופצת, ואני מפחד שזה כתוצאה מנזק עצבי או נזק מוחי. אני מפחד שזה מעיד על טרשת נפוצה או משהו…

  מה יכול להיות הסיבה? אני חייב לציין שחודש לפני שהתחילו כל התופעות עברתי לדיאטה טבעונית. יכול להיות שמחסור בסידן היה הטריגר?

  תודה ויום טוב

  נ"ב
  עפעף עין שמאל גם מידי פעם מרצד, אך לא תמיד ולא ברמה של העפעף התחתון הימני.

  #19266
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום

  קפיצות או ריצוד של העפעף זה דבר די נפוץ, בד"כ כתוצאה של פעילות יתר עצבית, בד"כ לא מעיד על בעיה נוירולוגית, ולרוב חולף מעצמו. אם התופעה ממשיכה ומטרידה אותך תוכל לפנות לרופא נוירולוג.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #19292
  בבאי
  משתתף

  שלום דוקטור,

  פניתי לנוירולוג ביום ראשון, והוא אמר שזה כתוצאה מלחץ, ושאין מה לדאוג, ושאם זה היה מתפשט לחלקים אחרים בפנים ובאותו צד, אז הוא היה דואג. עם זאת אני עדיין מפחד מהעפעף המרצד. האם זה עלול להיות סימן של התקף טרשת נפוצה ראשוני?

  #19300
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  נראה לי שאתה יכול לסמוך על מה שאמר לך הרופא נוירולוג שבדק אותך.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.