מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שמואל
    משתתף

שלום

אני בן 46, ימני, בסה"כ בריא. כבר כמה שבועות אני מרגיש באגודל שמאל לאחר מגוון תנועות, בעיקר של מתיחה, תחושה של התחשמלות או כוויה. שמתי לב שכשאני מעסה את החלק הפנימי של הזרוע, קצת לפני החיבור לשורש כף היד (בין רצועת השעון לכף היד) עיקצוצים חזקים וכואבים. אם אני מעסה שם חזק – יש תחושה של כוויה בחלק החיצוני של האגודל. התחושה יכולה להחזיק מעמד כחצי דקה עד דקה. מה זה יכול להיות?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תחושת צריבה , עקצוצים

שלום,
    תחושת צריבה או עקצוצים כמו כל הפרעת תחושה אחרת מקורן בגירוי של העצבים התחושתיים. בהנחה שאין מדובר בבעיה מקומית ביד, כמו דלקת בעור, דלקת פרקים וכו' תופעות שניתן לראות על פני העור, הרי שמדובר בגירוי כזה או אחר של עצב. פעמים קרובות, תחושה כזו בכף היד, בפרט אם תחושת הצריבה והעצוצים מופיעים בלחץ באיזור שורש כף היד – תתכן עקב לחץ על עצב באיזור שורש כף יד. העצבים והגידיים נכנסים לכף היד דרך תעלה צרה בשורש כף היד הקרויה התעלה הקרפלית. לחץ על העצב באיזור זה גורם להפרעות תחושה בכף היד ובאצבעות, מצב הקרוי תסמונת התעלה הקרפלית . כמובן שיתכנו עוד סיבות אחרות, שניתן לבדוק. מצב כמו תסמונת התעלה הקרפלית ניתן לאבחן יחסית בקלות באמצעות בדיקת הולכה עצבית – בדיקת EMG. בכל אופן רצוי שתפנה לרופא שלך או לרופא נוירולוג לבירור העניין.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.