מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    נעמי
    משתתף

שלום אני כמעט חודשים לאחר ניתוח קיסרי . לפני כ3 שבועות בערך התיחלו לי עקצויצים ותחושת נמלים בכול הגוף זה התחיל ברגליים ובכף רגל כמו שיש לי נמלה בפנים . זה בכול הגוף גם בידים בפנים כול פעם במקום אחר . הייתי אצל רופא משפחה שנתן לי ויטמין B למרות שB12 שלי תקין לחלוטין כדור ביום ולראות אם יש שיפור אני לוקחת את הכדור כשבוע אך ללא שום שיפור . הדבר משגע אותי וזה לאורך כול היום בעיקר אחרי הנקה או שהילד עליי אז אני מרגישה שאפילו היד נרדמת . הניתוח שעשיתי היה עם הרדמה מקומית אך מאחר שהבטן לא נרדמה עשיתי הרדמה כללית בהמשך . התחושות לא היו ממש לאחר הלידה אלא רק אחרי חודש . איני יודעת מה לעשות וזה משגע אותי ותמיד אני חייבת לנגוע ולגרד כמו להעיר את האזור בעיקר בפנים הדבר מלחיץ אותי . בתחילה אמרו לי שזה תופעות שיכולות לקרות לאחר לידה אך זה לא עובר ומפריע לי בתפקוד מה זה ? איזה בדיקות עליי לבצע ? האם זה קשור לניתוח וללידה האם עליי להיבדק בדחיפות ? אשמח לתגובה תודה :-))

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תחושת נימול

שלום

לא בטוח שיש קשר לניתוח, הרי הפרעות התחושה הן הרבה מעבר לאיזור הניתוח וגם הופיעו תקופה יחסית ארוכה לאחר הניתוח. תחושת נימול או עקצוצים מקורה בגירוי כזה או אחר של העצבים התחושתיים. התופעה לעיתים עשויה גם לחלוף עם הזמן. בכל אופן מדובר כמובן בסימפטומים נוירולוגים ולכן לדעתי רצוי מאוד שתבדקי על ידי נוירולוג.

כל טוב

ד"ר רון דבי

נעמי
    משתתף

תודה על התשובה המהירה :-)) . קבעתי תור לשבוע הבא האם עליי לבקש איזו בדיקה או בדיקות דם ? עליי לציין שאני מניקה האם יש איזה טיפול או בדיקה שאסורה בהנקה ? הדבר מאוד מציק במשך היום ונמשך כול הזמן האם אוכל לעשות משהו בנתיים ? תודה יום מקסים

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

אין איזו בדיקה שאסורה בהנקה. לגבי תרופות חלק גדול מהתרופות מופרש בחלב האם, כך שהתינוק עשוי להיחשף אליהן.
    בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.