מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #25047
  פאני
  משתתף

  היי, לפני מספר שנים (2014- 2015) התחילו לי עקצוצים ברגליים למשך מספר חודשים. כתצואה מכך עשיתי בדיקות EMG ו- MRI שיצאו תקינות. כעבור כמה זמן התופעות "הנוירולוגיות" חלפו מעצמן והנחתי שלא אצטרך לדאוג לגבי זה יותר. יש לציין כי יש לי אנמיה, אז גם חשבתי שזה כתוצאה ממחסור בברזל.
  אולם השנה, תופעות אלו חזרו. בהתחלה זה התחיל בעקצוצים ברגליים ולא הייתי לחוצה (נגיד הרגשתי עקצוץ במשך יום ואז הכל חזר להרגלו) ואף ייחסתי תופעות אלו לחורף. לאחר כמה זמן התחלתי להרגיש גם עקצוצים בידיים ואף תחושת נימול בזרת יד ימין (הלכתי לרופאים והם חשבו שמדובר בחרדה, גם אורטופד כף היד שהלכתי אליו אמר שזה נובע ככל הנראה ממכה במרפק) והיה שיפור בתסמינים, ואז הכל פתאום התחיל לחזור בשנית.
  האם ייתכן שזו נוירופתיה? כי כאילו הייתה הפוגה, ואז פתאום זה חזר? אני לא יודעת להגיד אם חלה הדרדרות במצבי, אבל אני באמת מפחדת. גם הרגשתי חולשת שרירים בשבוע הזה (בזרוע ימין) וכל אלו תסמינים של המחלה. אני ממש מפחדת שכמו שקורה במחלות האלו, המצב שלי ידרדר. אני לא יודעת מה יותר מלחיץ- טרשת נפוצה או נוירופתיה.
  אני כבר לא יודעת אם כל זה נובע מלחץ נפשי בגלל הצבא, או בגלל התפקיד שלי (רוב היום מול מחשב ומקלידה דיי הרבה), אבל אני לא מסוגלת להיות ככה יותר. אי הוודאות רק מלחיצה אותי עוד יותר.
  האם כדאי לפנות בשנית לנוירולוג? רק על מנת להיבדק? ייתכן שהמצב נובע מפריצת דיסק או מלחץ על העצב (משתדלת לא לשבת כל היום על הכיסא)? יכול להיות שזה נובע ממחסור בברזל?
  אשמח לעזרתך וסליחה על החפירה.

  #25053
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  יש אנשים שזו פשוט נטייה של העצבים שלהם, ללא שמדובר במחלה נוירולוגית. המחלות נוירולוגיות, כמו נוירופתיה, הסימפטומים לרוב קבועים ואינם באים וחולפים. לחץ נפשי גם יכול להחמיר את הסימפטומים. בכל אופן, כדאי שתבדקי שוב על ידי נוירולוג, ולו רק כדי לשלול בעיה נוירולוגיות.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.