מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #18108
  אבי
  משתתף

  שלום רב.
  אני גבר בריא בן 42.
  בשלושה חודשים האחרונים סובל מכאבי צוואר שמתפרשים ע"י האורטופד{והייתי אצל שניים}כהתכווצויות שרירים.מטופל כרגע בדיקור ובטווינא,אך זה לא בדיוק עוזר.כשהיו ממש כאבים חזקים נעזרתי באטופן וארקוקסיה שבקושי עזרו.אני משתדל לעשות הרבה חימום לצוואר,אך גם זה לא בדיוק עוזר-אך באופן כללי אין כרגע בדיוק כאבים בצוואר אלא טיפה קשיחות של העורף בסיבובי צוואר לצדדים ולמעלה.
  בכל שלושת החודשים האחרונה הייתה לי תחושה של מין חולשה בכף ידי השמאלית ומין תחושה מוזרה שבאה והלכה "בגלים".תחושה זאת לפני שבועיים נעלמה אך פתאום לאחר שקט של שבועיים התחלתי להרגיש בכף ידי השמאלית מין עקצוצים שעברו למחרת לכף ידי הימנית ואח"כ לכפות הרגליים ועכשיו גם בכל חלקי הגוף.
  ראוי לציין שעברתי בדיקת CT צווארי שיצאה תקינה לחלוטין.
  את העקצוצים הנ"ל אני מרגיש כל פעם בחלק אחר בגוף וזה בא לי בגלים.אין מקום קבוע וזה לא כל הזמן.ראוי לציין שזו הרגשה של עקצוצים בלבד ולא של "שריפה" או משהו דומה-אבל זה פשוט משגע אותי…
  בדיקות הדם שלי תקינות למעט FE-IRON נמוך{46}שיש לי כבר שלוש שנים ולא נמצאה סיבה ברורה לכך לא ע"י רופא המשפחה ולא ע"י הגסטרולוג אחרי שעברתי בדיקת גסטרוקופיה וקולונוסקופיה.לדבריהם אין בעיה לחיות עם FE-IRON נמוך אם לא מוצאים סיבה לכך.
  אני קראתי על מחלה שנקראת נוירופתיה ורציתי לדעת אם הסממנים שאני מרגיש מתאימים למחלה זאת או שיש מצב שהתכווצויות השרירים שיש לי באזור הצוואר יכולות לגרום לעקצוצים בכל הגוף?
  איך אוכל לאבחן את בעייתי בצורה הטובה ביותר ואילו בדיקות עליי לעשות?
  שכחתי לציין שבמשך 3 חודשים לקחתי תרופה שנקראת אציקלו-וי.התרופה הייתה למניעת הרפס שפתיים שחזר כמה פעמים.המינון היה של 400 פעמיים ביום ולבסוף 400 פעם ביום.מה שמוזר הוא שאיך שהפסקתי את התרופה למחרת הופיעו העקצוצים.האם יכול להיות קשר?
  תודה אבי.

  #18125
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום

  לא נשמע טיפוסי לנוירופתיה. לא כל תחושה של עקצוצים בהכרח משמעותה מחלה נוירלוגית. בכל אופן אם התופעה ממשיכה כדאי שתפנה גם לרופא נוירולוג .

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.