מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יותם
    משתתף

עקב בעיית ריפלקס(מיצי חומצה שעולים מהקיבה), רכשתי באינטרנט מערכת כריות שמגביה את הראש בשינה וגם דואגת שתישן על הצד(זה מפחית ריפלקס). אין לי רקע אורתופדינוירולוגי קודם, בן 35.

השתמשתי בזה 8 לילות והיו לי קצת כאבי גב. באחד הלילות, התעוררתי באמצע הלילה עם כאב חזק בצוואר(כשישנתי על צד ימין), ובבוקר שאחרי מקרה זה,החלו לי הרדמויותעקצוצים של יד ימיןרגל ימין(לאורך כל היום).

עקב התסמינים שחשתי, הפסקתי את השימוש. מאז ועד היום(עבר בערך שבוע וחצי)
    אין כאבים כלשהם אך יש תחושת עקצוצים שמתבטאת בעיקר ביד ימין ורגל ימין, מתחזק אחרי פעילות גופנית אירובית ובבוקר עם הקימה. התחושה היא של עקצוצים קלים מאוד ואולי הרדמות קלה ביותר אך לא בטוח.

השאלה – האם ייתכן שנגרם לי נזק לא הפיך, והעקצוצים כאן כדי להשאר? או שיש תקווה שזה יעלם בעצמו ביום מן הימים. כמו כן, האם כדאי ללכת לרופא לבדיקות כלשהן?

תודה על עזרתך.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    תחושת עקצוצים נובעת מגירוי עצבי. יתכן שהעקצוצים ביד ורגל באותו צד נובעים מלחץ על חוט השדרה הצווארי, אך תתכנה גם סיבות אחרות. סביר שהבעיה לא תישאר לנצח, אבל מאחר שהיא כבר קיימת שבוע וחצי, רצוי כמובן שתפנה לרופא שלך או לרופא נוירולוג בקופה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

יותם
    משתתף

ראשית, תודה רבה על תגובתך.

עשיתי כפי שאמרת והלכתי אל רופאת המשפחה, שנתנה לי קומפלקס ויטמין B למשך שבועיים(לטענתה אין צורך בבדיקת דם). בינתיים לא ראיתי רופא נוסף בעניין.

שאלתי היא – כמה זמן צריך לעבור מרגע התחלת סימני ההרדמות כדי להתחיל
    לקחת את העניין יותר ברצינות ולעשות בדיקת EMGללכת לנוירולוג בכיר וכו'?
    עברו 13 לילות מאז. כמו כן יש תחושה של החרפה בתסמינים – אם מקודם הייתה הרדמות קלה ביותר, עכשיו יש הרדמות חזקה יותר, פתאום החלה הרדמות אצבעות רגליים במהלך הלילה, ונראה שהנימול שהיה רק ביד ימין ורגל ימין עבר גם לגפיים אחרות.

תודה על עזרתך.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תלוי כמובן מה הסיבה.
    בכל אופן כדאי שתיבדק על ידי רופא נוירולוג. לא רואה סיבה לדחות את הבדיקה על ידי הנוירולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

יותם
    משתתף

היי,

עדיין קיימת הרדמות של שלוש אצבעות ימניות ברגל ימין רק במהלך הלילה
    ועקצוצים בבוהן ברגל ימין במהלך היום, וגם קצת בכרית הרגל.

עושה רושם שהעקצוצים מתחלפים בין היד לרגל, אך אף פעם לא ביחד.

מצרף בדיקת EMG NCT שעשיתי.

מה לדעתך צריכה להיות הבדיקה הבאה?

תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

בנוגע להמשך בירור עליך להתייעץ עם הנוירולוג שבדק אותך.
    בברכה

יותם
    משתתף

תודה,

הנוירולוג שבדק אותי הסתכל בתוצאות הבדיקה וטען שאין כלום כי לא היה כלום, ומבחינתו
    אני במצב בריאותי תקין.

בכל זאת אני רוצה לשמוע את ההתרשמות שלך – האם בדיקת הEMG
    מעידה שאין בעיה נוירולוגית? או שצריך לעשות עוד בדיקות נוירולוגיות נוספות. במידה ולא צריך -האם לדעתך יש צורך להתייעץ גם עם אורתופד? או לעזוב את העניין.

תודה רבה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

הבדיקה לא מראה ממצאים משמעותיים. גם הנוירולוג לא התרשם מבעיה נוירולוגית. הבעיה לא נשמעת כמו בעיה אורתופדית. לא תמיד מוצאים ממצאים כלשהם ואז ניתן לטפל סימפטומטית או על ידי ויטמנים, רפואה משלימה וכו'.
    בברכה

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.